Opolanka pomogła sztafecie w mistrzostwach świata w short tracku

Sztafeta reprezentacji Polski w short tracku z opolanką Magdaleną Zych w składzie zajęła piąte miejsce podczas mistrzostw świata w Montrealu

Zawodniczka KU AZS Politechnika Opolska (na zdjęciu z lewej) pojechała w półfinale razem z Natalia Maliszewską, Nikolą Mazur i Kamilą Stormowską. Wówczas to Polki okazały się słabsze od faworyzowanych Holenderek i Włoszek. Natomiast potem w walce o piąte miejsce biało-czerwone były szybsze od Węgierek. Podczas tej rywalizacji Magdalenę Zych zastąpiła Gabriela Topolska.

Co ciekawe zawody te miały odbyć się trzy tygodnie wcześniej, ale przełożono je ze względu na globalną sytuację (pandemia COVID-19 i „kryzys ukraiński”). To istotne tym bardziej, że sezon Pucharu Świata w tej dyscyplinie zakończył się przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie, które rozpoczęły się blisko dwa miesiące temu

Tak czy inaczej startem w Kanadzie samym opolanka zakończyła wyjątkowo długi, bo trwający 12 miesięcy, sezon. Podczas tego okresu m. in. wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, została szóstą juniorką globu na 1500m, a na mistrzostwach Polski seniorek zdobyła dwa brązowe medale i zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Była także blisko wyjazdu na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Tokio, ale plany pokrzyżował jej Covid-19.