Świetny występ opolan w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Rewelacyjnie zaprezentowali się podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych przedstawiciele KU AZS Politechnika Opolska uprawiający short track. Na tyle, że w klasyfikacji klubowej oraz wojewódzkiej zajęli drugie miejsce w kraju.

Jakby tego było mało najlepszą zawodniczką zmagań w Świdnicy wybrano Magdalenę Zych, która zdobyła trzy złote medale (na 500, 777 i 1500m) oraz jedno srebro w sztafecie. Na drugim stopniu podium indywidualnie raz stanął Noel Vreuls (1000m junior B), a raz Szymon Hyjek (1000m junior).

Dwa medale podczas OOM Dolny Śląsk wywalczyły także sztafety kobiet. Srebro drużyna w składzie Magdalena Zych, Aleksandra Lisek, Julia Michalska, a brąz Laura Michalska, Liliana Albańska i Oliwia Szeler.