Siatkarek mecz o podwójną stawkę

Niezwykle ważny mecz czeka ekstraklasowe siatkarki UNI Opole. Po porażce z liderem ŁKS-em w Łodzi do Opola przyjedzie bezpośredni sąsiad “Wilczyc” w tabeli czyli Moya Radomka Lotnisko Radom. Dla obu drużyn to spotkanie o tak zwane “sześć punktów”. Opolanki są na 11 miejscu w tabeli z dorobkiem 7 punktów a radomianki na 10-tym z takim samym dorobkiem punktowym. Będzie to okazja dla jednego z zespołów na trzecie zwycięstwo w sezonie i jednocześnie utrzymanie kontaktu punktowego z drużynami, które będą walczyć w fazie play-off.

W pierwszym spotkaniu tych ekip w Radomiu opolanki spisały się bardzo dzielnie pokonując gospodynie 3:1. Znakomite spotkanie rozegrała wtedy przyjmująca Kinga Stronias, która zapisała na swoim koncie 20 punktów i uzyskała tytuł MVP.

– Nie wracamy do tamtego meczu, bo gra zarówno nasza jak i rywalek uległa zmianie. To bardzo doświadczony zespół z takimi zawodniczkami jak Justyna Łukasik czy Natalia Murek i na pewno łatwo “skóry nie sprzedadzą” w Opolu – mówi Kinga Stronias.

Ciekawostką spotkania będzie pojedynek dwóch libero o tym samym nazwisku czyli Agnieszki i Adriany Adamek. Obie zawodniczki występowały nawet w jednym klubie (Legionovia), ale nie łączą je więzy rodzinne.

Spotkanie Opole – Radom w najbliższy czwartek /26.01/ o godzinie 17:30 w Stegu Arenie.