Siatkarki Uni Opole wygrały drugi mecz w elicie

Drugie zwycięstwo w swoim trzecim meczu na najwyższym szczeblu zmagań wywalczył siatkarki Uni Opole. Tym razem pokonały na wyjeździe Legionovię Legionowo.

O zwycięstwo jednak łatwo nie było, albowiem podopieczne Nicoli Vettoriego triumfowały dopiero po tie breaku. Jakby tego było mało zdołały odwrócić losy meczu, albowiem przegrywało już 0:2.

W dwóch pierwszych setach gospodynie pokazały, że ich dwa zwycięstwa na początek sezonu nie były przypadkowe. Najpierw „zmiotły” opolanki do 13, a później ograły je do 20 kontrolując w pełni losy spotkania.

Na szczęście przyjezdne w końcu się obudziły wygrywając trzeciego i czwartego seta bardzo przekonująco, bo kolejno do 18 oraz 19.

Tie-break rozpoczął się co prawda lepiej dla siatkarek Legionovii, od ich prowadzenia 4:1, ale i wówczas nasze dziewczyny były stanie odwrócić losy pojedynku.

Legionovia Legionowo – Uni Opole 2:3 (25:13, 25:20, 18:25, 19:25, 9:15)

Uni: Wołodko, Bidias, Pellegrino, Bączyńska, Stronias, Orzyłowska, Adamek (libero) oraz Pamuła, Makarowska.