Siatkarska sensacja roku miała miejsce w Opolu

Siatkarki UNI Opole stały się sprawczyniami największej sensacji ligowej roku w Tauron Lidze. Podopieczne Nicoli Vettoriego pokonały aktualne mistrzynie Polski Chemika Police 3:1 w zaległym meczu trzeciej kolejki rozgrywek. Rywalki “wilczyc” były zdecydowanymi faworytkami spotkania i potwierdziły to w pierwszym secie pewnie wygrywając 25:17. Opolanki ani na moment nie potrafiły się zbliżyć do drużyny występującej na europejskich parkietach.

To co stało się w kolejnych partiach zaskoczyło wszystkich. W partii drugiej UNI przełamały rywalki i od remisu 9:9 wyszły na prowadzenie 14:11. Przyjezdne zmniejszały stopniowo straty i choć w końcówce znów opolanki wyszły na prowadzenie 21:19 to piłkę setową miały górze policzanki. Na szczęście przebudziła się nasza atakująca Anastasia Krajduba, która stała się bohaterką seta i meczu. To jej atak dał wygraną 28:26 i wyrównał stan pojedynku na 1:1.

W secie trzecim znów na tablicy pojawił się wynik 9:9 i znów od tego momentu inicjatywę przejęły opolanki. Wyszły nawet na prowadzenie 18:14 by za chwilę stracić przewagę i po akcji Bojany   Brakocević-Canzian ponownie stan seta był remisowy 20:20. Znakomitą  końcówkę znów rozegrała Krajduba i dała wygrana naszej ekipie 25:23.

w akcji Anastasia Krajduba / fot. SportoweOpole/A.Klimek

W secie trzecim kibice przecierali oczy ze zdziwienia. Mistrzynie Polski właściwie nie istniały. Po kilku minutach i ataku Lany Conceicao zrobiło się 11:1! Opolankom wchodziło dosłownie wszystko. Znakomicie broniły i skutecznie a także szczęśliwie atakowały. Od stanu 17:7 zespoły zdobywały praktycznie punkt za punkt a wygraną w secie 25:14 dała “wilczycom” jak się można domyślać Krajduba. Cały mecz zakończył się sensacyjnym zwycięstwem UNI Opole 3:1 w setach 17:25, 28:26, 25:23, 25:14.

Dzięki tej wygranej UNI awansowało na 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów. Kolejne spotkanie opolanki rozegrają w poniedziałek 5 grudnia z Pałacem Bydgoszcz. Spotkanie w Stegu Arenie rozpocznie się o 20:30.