W 3 lidze siatkarek ekipy z Opola grały z różnym skutkiem

Z różnym skutkiem radzą sobie nasze zespoły w 3 lidze siatkówki kobiet. Zarówno w wymiarze ostatniej serii gier jak i w całym sezonie.

W minionej kolejce choćby przedstawicielki AZS Uni ograły w Chrząstowicach tamtejszy KS Volley 3:0. Na uwagę zwraca przy tym fakt, iż w trzeciej odsłonie pozwoliły miejscowym ugrać tylko dwie piłki! W pozostałych partiach natomiast triumfowały dwukrotnie 25:18.

Z kolei siatkarki DBT przegrały u siebie z Mirażem Głubczyce 1:3. To był już pojedynek z serii „dobre złego początku”. Opolanki bowiem wygrały w pierwszej partii 25:19, ale w kolejnych już nie przekroczyły granicy 15 „oczek” przegrywając kolejno do 13, 15 właśnie i 10.

Tym samym pierwsza z wymienionych ekip umocniła się na pozycji liderek tabeli. W pięciu meczach podopieczne Doroty Rusin ugrały komplet 15 punktów, a przy tym straciły tylko jednego seta. Natomiast drugi team z naszego miasta w czterech spotkaniach zdobył dwa „oczka” przy bilansie setów 4-11 i jest szósty w stawce liczącej siedem zespołów.