Waleczne „Wilczyce” pokonują Volley Wrocław!

Co to był za mecz! Cóż za dramaturgia. Opolanki zafundowały swoim kibicom kolejny niezwykle ciekawy mecz, który po zwrotach akcji w tie-breaku padł ich łupem!

Już od pierwszego seta kibice byli świadkami fenomenalnego starcia. Opolskie siatkarki wygrały bowiem pierwszą partię po bardzo długim boju 30:28. Kolejna część meczu była również niezwykle wyrównana, lecz niestety padła łupem siatkarek z Wrocławia 25:23.

Mogłoby się wydawać, że siatkarki przyjezdne zaczynają łapać wiatr w żagle po tym, jak w trzeciej kwarcie triumfowały po kolejnej zaciętej końcówce 25:22. Podopieczne Nicoli Vettoriego pokazały jednak w czwartej odsłonie, że nie złożyły jeszcze broni. „Wilczyce” pewnie bowiem wygrały tę odsłonę 25:16 i mieliśmy tie break.

W dodatkowej partii mieliśmy kolejną nerwówkę, bowiem już na początku seta przyjezdne wypracowały sobie dwupunktową przewagę. Udało się ją obalić przy stanie 7-8. Po chwili podopieczne Nicoli Vettoriego prowadziły już 12:9 i pewnie zmierzały po zwycięstwo. Miały już nawet trzy piłki meczowe, prowadząc 14:11. Wtedy wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał. Opolanki nie wykorzystały żadnej z szans na zwycięstwo i przegrywały już 14:15. Końcówka spotkania należała już jednak do UNI, które triumfowały 17:15!

UNI Opole 3-2 (20:28, 23:25, 22:25, 25:16, 17:15) Volley Wrocław