Medalowe zdobycze opolskich karateków na Mistrzostwach Europy w Tbilisi

W dniach 26-27.06.2021 w gruzińskiej stolicy Tbilisi odbyły się Mistrzostwa Europy seniorów Karate Kyokushin. W zawodach, z dużymi sukcesami walczyli Anna Kolasińska i Konrad Kozubowski.

Kozubowski z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin nie zawiódł i wywalczył złoto w kategorii Kumite (walki), zaś Kolasińska, na co dzień zawodniczka i instruktorka w klubie Champion zdobyła medal brązowy w Kata.

Zawodnik Opolskiego Klubu Karate Kyokushin wygrał 5 pojedynków, a w finale zmierzył się z reprezentantem Rumunii Cristianem Boldutem.

Kolasińska pierwszą walkę stoczyła z reprezentantką Belgii, w drugiej zmierzyła się ze Szwedką. Obie walki wygrała większością głosów.  W półfinale zawodniczka trafiła na Litwinkę, która ostatecznie została zwyciężczynią całej konkurencji. Tym samym Anna uplasowała się na 3 stopniu podium.

– Jestem bardzo zadowolona z wyniku. Jest to mój pierwszy seniorski medal na zawodach tej rangi. Walczyłam o niego 9 lat, więc tym bardziej się cieszę, że moja praca nareszcie została zwieńczona sukcesem – podsumowała Kolasińska.

Sukcesu Ani jest tym większy, że jest to pierwszy medal zawodniczki Championa na Mistrzostwach Europy w kategorii seniorów. W turnieju miała również wziąć udział druga  zakwalifikowana zawodniczka Championa Aleksandra Bukowa lecz w tym czasie urodził się jej drugi synek. Zawody były przesuwane kilkakrotnie z powodu pandemii.

Złoty medal – Monika Zielińska (kat. Adults Women +65Kg)

Złoty medal – Konrad Kozubowski (kat. Adults Men KATA)