Opolskie kluby bokserskie pokazały się na mistrzostwach województwa

Dwa nasze klubu wzięły udział w mistrzostwach Opolszczyzny w boksie olimpijskim kobiet i mężczyzn. Z zawodów OKB Odra Opole i Kuźnia Boksu Opole przywiozły łącznie pokaźny „worek medali”.

W Nysie zaimponować mogli w choćby przedstawiciele pierwszego z tych klubów. W swojej rywalizacji triumfowali bowiem wśród młodzieżowców: Adam Kuszek w kategorii do 75 kg i Paweł Wodniok do 80 kg i Radosław Kachel powyżej 92 kg. W gronie juniorów złoto wywalczyli Marcin Mandala do 52 kg i Wiktor Lustig do 75 kg, natomiast u kadetów do 57 kg najlepszy okazał się Kevin Karol.

Srebro z kolei przypadło seniorom Krzysztofowi Wolskiemu do 86 kg i Aleksandrze Czernieckiej do 57 kg. Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Dawid Malski. Ekipa OKB Oda wywalczyła także drużynowego mistrza i zdobyła najwięcej złotych medali ze wszystkich klubów biorących udział w imprezie.

Natomiast w przypadku Kuźni Boksu na drugim miejscu podium stawali Pascal Wilczek i Oliver Lizurek. Obaj przegrywali w finale 0:3, a było to odpowiednio: wśród kadetów powyżej 80 kg i juniorów do 67 kg. Warto także odnotować, iż ten drugi razem z pogromcą zostali uhonorowanie pucharem „za najlepszą walkę turnieju”.