Sukces tenisowego talentu z Opola

Młody tenisowy talent z Opola 14-to letni Jan Chłodnicki zajął 3 miejsce w grze singlowej w międzynarodowym turnieju tenisowym organizowanym w ramach Tennis Europe w Chorwackim Poreču.

Istarska Rivijera to uznany w świecie tenisa dzieci i młodzieży turniej, który jest organizowany od 1972 roku. W tegorocznej edycji do rywalizacji stanęło 82 zawodników z 18 krajów. Opolanin wygrał cztery pojedynki i dopiero w półfinale uległ swojemu rywalowi. Zaczęło się od zwycięstwa 6:1, 6:1 nad Chorwatem Ivanem Marakovicem a następnie Andreą Pertinim z Włoch 6:0, 6:4.

Niezwykle emocjonujący okazał się ćwierćfinał, w którym młody Polak mierzył się z Serbem Mattiją Aiassą. Pierwszą partię wygrał w tie breaku rywal 7:6 (6). Dwa kolejne sety były już popisem naszego reprezentanta, który dwa razy “przełamał” rywala i wygrał 6:3 partię drugą a decydującym secie wyraźnie dominował zwyciężając 6:1.

W półfinale ambitnie walczący opolanin nie sprostał turniejowej jedynce Mattiemu Cappellariemu i przegrał 6:7, 1:6.

Dzięki takiej postawie Janek wszedł do pierwszej dwusetki Tennis Europe Rankingi z dorobkiem 198 punktów zajmuje 194 pozycję.