Tenisista z Opola w kadrze Polski!

Znakomity sezon młody 14-to letni tenisista z Opola Janek Chłodnicki zakończył w bardzo dobrym stylu. W niezwykle prestiżowym turnieju serii Tennis Europe w Pszczynie w grze singlowej nasz zawodnik przeszedł jak burza cztery rundy turnieju eliminując kolejno reprezentantów Białorusi, Wielkiej Brytanii i dwóch Czechów. W finale zmierzył się z turniejową jedynką Janem Urbańskim, który jest aktualnym liderem tego cyklu w naszym kraju i 29 zawodnikiem w Europie w kategorii do lat 14-tu i po zaciętej walce zwłaszcza w dwóch pierwszych setach uległ faworytowi 6:3, 2:6, 0:6. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy finał Janka w turnieju europejskim w grze singlowej.

Sukcesy Opolanina zostały dostrzeżone w tenisowej centrali.  Janek został powołany przez Polski Związek Tenisowy na konsultację przedstartową kadry Polski i ma duże szanse na grę w reprezentacji kraju w swojej kategorii wiekowej.

Co ważne sukcesy sportowe Janek łączy z edukacją na wysokim poziomie. Został bowiem stypendystą Ministra właściwego ds. oświaty za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku 2021/2022 oraz za uzyskanie wysokich wyników we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Gratulujemy