Spotkaj się z mistrzem z Tokio na opolskim Rynku!

W piątek w naszym mieście powitamy mistrza olimpijskiego Dawida Tomalę. Jest on drugim sportowcem klubu z Opola, który zdobył złoto igrzysk olimpijskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Rynek o godz. 19.

Podczas spotkania będzie możliwość zadania pytania mistrzowi, zrobienia sobie z nim zdjęcia oraz zdobycia autografu. Spotkanie poprowadzi Donat Przybylski.

Przypomnijmy, iż od triumfu przedstawiciela AZS-u Politechniki Opolskiej w Japonii nie minęły jeszcze nawet dwa tygodnie. Nasz chodziarz na 50 km zwyciężył przecież 6 sierpnia w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego. Tym samym sprawił wówczas nie lada niespodziankę, wszak był to dopiero jego drugi ukończony start na tym dystansie.

Nie mogę w to uwierzyć, pracowałem na taki sukces całe życie – mówił już na mecie oficjalnym mediom olimpijskim sam zainteresowany.

Warto zauważyć, że igrzyska w Tokio nie były pierwszymi w życiu Tomali. Wcześnie startował w Londynie (nie był wtedy jednak naszym zawodnikiem). Dziewięć lat temu szedł jednak na 20 km i zajął 19 miejsce. Jak sam przyznawał zmienił dystans, bo „szukał nowego wyzwania”.

Wcześniej złoto dla opolskiego klubu wywalczył jedynie Zbigniew Gut w 1972 roku. Wówczas to futbolista Odry razem z reprezentacją Polski zwyciężył w turnieju piłki nożnej.