Sprawcy chuligańskiego pobicia w opolskim klubie trafili do aresztu

Do pięciu i pół roku więzienia grozi dwóm agresorom, którzy w maju mieli pobić 21-latka w jednym z opolskich klubów. Decyzją opolskiego sądu mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące.

Pod koniec maja, w jednym z opolskich klubów doszło do bardzo dramatycznej sytuacji. Według zeznań poszkodowanego i świadków, dwóch mężczyzn miało bez powodu i publicznie zaatakować 21-latka. Agresorzy mieli użyć gazu pieprzowego, dusić i uderzać po całym ciele młodego mężczyznę – relacjonuje mł. asp. Przemysław Kędzior z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Po zdarzeniu 21-latek został przewieziony karetką do szpitala, a napastnicy uciekli z miejsca. Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu na Chabrach.

Policjanci zabezpieczyli w tej sprawie dowody, przesłuchali świadków i wytypowali podejrzewanych. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na zatrzymanie 5 czerwca dwóch mężczyzn, mieszkańców Opola. Zatrzymany 37 i 27-latek zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia w charakterze czynu chuligańskiego. Mężczyźni na wniosek policjantów i prokuratury, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowania na 3 miesiące.

 

Najnowsze artykuły