Sprawdź jak kursują pociągi. Są zmiany!

Do 29 marca obowiązują zmiany w kursowaniu pociągów PolRegio i InterCity. Są wśród nich takie, które jeździły do miasta i z niego, a także zatrzymywały się dotychczas w Opolu.

Ze względu na zmniejszające się zainteresowanie przejazdami wynikające z wprowadzonych ograniczeń m.in. w zakresie działalności placówek kulturowych i oświatowych, delegacji oraz trwający stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, a także w związku z trudnościami w zapewnieniu obsługi pociągów przewoźnicy zdecydowali o tymczasowym ograniczeniu oferty przewozowej i zmniejszeniu częstotliwości kursowania niektórych pociągów.

Są wśród nich połączenia realizowane w ramach umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Sytuacja jest stale monitorowana, a wszelkie decyzje są podejmowane w oparciu o analizy frekwencji w pociągach przewoźników.

Jednocześnie jest apel, aby przed rozpoczęciem podróży każdorazowo sprawdzać rozkład jazdy np. poprzez stronę internetową, a także o śledzenie informacji na stacjach i wysłuchiwanie komunikatów wygłaszanych przez megafony. Co więcej za odwołane pociągi nie kursuje Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

W przypadku regionalnego przewoźnika zawieszono do 29 marca część pociągów obsługujących następujące linie Opole – Zawadzkie, Opole – Kluczbork, Opole – Nysa oraz Opole – Kędzierzyn-Koźle.

Szczegółowa lista odwołanych pociągów PolRegio TUTAJ

Szczegółowa lista odwołanych pociągów PKP Intercity TUTAJ

 

Najnowsze artykuły