Wielki test! Sprawdź swoją kondycję!

W niedzielę 20 października w godzinach od 10.00 do 15.00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sosnkowskiego odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji “Test Coopera dla wszystkich”.

Test polega na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Specjalne tabele przeliczają pokonany dystans na wiek uczestnika oraz płeć i na tej podstawie określany jest wynik. Udział w niedzielnej imprezie jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma numer startowy, certyfikat z wynikiem oraz butelkę wody.

Dla pierwszych 80 osób przewidziane są też okolicznościowe koszulki. Organizatorzy z Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Opolskiej zapraszają wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i doświadczenia biegowego. Na początek przeprowadzona zostanie rozgrzewka, wspólnie z trenerami AZS-u Politechniki.

“Test Coopera dla wszystkich” to impreza odbywająca się w naszym mieście cyklicznie od kilku lat. W każdym roku są dwie edycje: wiosenna i jesienna. Ta edycja, która jest przed nami jest jednocześnie inauguracją nowego projektu “Szkoła Biegowa AZS”. Jest skierowany do wszystkich pasjonatów biegania.

Zajęcia prowadzone będą m.in. przez wielokrotnego medalistę najpoważniejszych imprez krajowych – Szymona Dorożyńskiego.

Fot. www.sportoweopole.pl

Najnowsze artykuły