Stadion Opolski: Firma Mirbud melduje wykonanie zadania

Zakończyła się budowa Stadionu Opolskiego. Obiekt przeszedł wszystkie odbiory, w najbliższym czasie zostanie przekazany Zamawiającemu – poinformowała na swoich stronach internetowych firma Mirbud.

Budowa stadionu rozpoczęła się w 2022 roku. Obiekt mieści 11600 miejsc i jest jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce. Wykorzystuje naturalne źródła energii, wyposażony został w agregaty z funkcją kogeneracji, które jednocześnie wytwarzają energię elektryczną i cieplną. Pod wschodnią trybuną znajdują się zbiorniki retencyjne na wodę deszczową, która służyć będzie do nawodnienia murawy i obsługi toalet.

Stadion Opolski jako jedyny w tej części Europy został wyposażony w system nagłośnienia marki BOSE, podobny zastosowano na stadionach Realu Madryt czy FC  Porto. Murawę oświetla system LED o mocy 2000 luxów, ekrany LED o jakości Full HD i 4 K zapewniają doskonałą jakość wyświetlanych na nich treści multimedialnych. System BMS dba o efektywne wykorzystanie energii.

Stadion spełnia wymogi III kategorii UEFA, co umożliwia rozgrywanie na nim meczów eliminacyjnych Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Do dyspozycji piłkarzy jest nowoczesne zaplecze – 6 szatni o łącznej powierzchni blisko 190 m2. Przewidziano tam również pomieszczenia do rozgrzewki, odnowy biologicznej i siłownię.

Stadion ma w pełni zadaszone trybuny, pod nimi znajdują się pomieszczenia techniczne, gospodarcze, punkty gastronomiczne i toalety. Na trybunach wyodrębniono sektor VIP, sektor rodzinny dla 1210 osób, a dla najwierniejszych fanów powstał MŁYN, mogący pomieścić ponad 2800 kibiców.

Firma Mirbud specjalizuje się w budowie tego rodzaju obiektów. W 2022 roku oddała do użytku stadion ŁKS Łódź, w 2023 roku stadion Wisły Płock i mniejszy stadion, o pojemności 3000 miejsc, w Skierniewicach.

Oficjalne otwarcie Stadionu Opolskiego planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Najnowsze artykuły