Stanisława Celińska podbiła serca publiczności

Piosenka Stanisławy Celińskiej „Niech minie złość” głosami widzów zwyciężyła w konkursie „Premier” podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Nagrodę im. Karola Musioła odebrała z rąk prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego.

Nie jest to pierwsza nagroda Stanisławy Celińskiej. W 1969 roku podczas VII Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki z piosenką „Ptakom podobni” zwyciężyła w „Debiutach”. – Cieszę się, że jestem jeszcze wam potrzebna – mówiła artystka, która przed rokiem na deskach opolskiego amfiteatru zdobyła status platynowej płyty dla albumu „Malinowa”.

W konkursie „Premier” w tym roku wystąpili Stanisława Celińska, Rafał Brzozowski, PIN, Kombii, Sławek Uniatowski, Anna Jurksztowicz, Lanberry, Mateusz Ziółko, Janusz Radek oraz Sanah. Na scenie amfiteatru pojawili się także Anna Karwan i Marcin Sójka, czyli zeszłoroczni laureaci tej nagrody.

Nagrodę jury przyznano Lanberry z utworem „Plan awaryjny”, a za słowa i muzykę wyróżniono „No sory” w wykonaniu Sanah.

Po raz trzeci w historii festiwal odbywa się we wrześniu. Od piątku na scenie Amfiteatru Tysiąclecia przedstawiano najważniejsze wydarzenia muzyczne. To jeszcze nie koniec festiwalu. Przed nami jego ostatni dzień, o czym piszemy tutaj – KLIK.

Najnowsze artykuły