Startuje Festiwal Wyspy Pasieki 2022

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu na wiosenne miesiące zaplanowała realizację bardzo ciekawego projektu. Chodzi tu o Festiwal Wyspy Pasieki w którego ramach przewidziano wykłady, spacery, wystawę, rezydencje artystyczne oraz spotkania z mieszkańcami.

Jak zapowiadają organizatorzy „projekt skupiony będzie wokół historii, przyrody, sztuki i relacji społecznych, tworzących wspólnie klimat Pasieki – charakterystycznej dzielnicy Opola”. Jednym z kluczowych działań będzie także produkcja mapy o tematyce historyczno-przyrodniczej, ukazującej najważniejsze miejsca na Pasiece – w tym obiekty architektoniczne, miejsca zamieszkania zasłużonych Opolan oraz elementy przyrody, charakterystyczne dla Pasieki.

Co ciekawe każdy miesiąc będzie związany z innym tematem i tak np. kwiecień z historią miejsca, maj ze sztuką, a czerwiec z naturą. Tym bardziej więc zapraszamy do zapoznania się z programem tego co w najbliższym czasie:

6 kwietnia godz. 18 – w sali wykładowej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji przy ul. Niedziałkowskiego: wykład inauguracyjny „Historia Pasieki – wybrane zagadnienia”. Prowadząca dr Joanna Filipczyk, dyrektorka GSW w Opolu.
11 kwietnia, godz. 18 – w budynku GSW przy pl. Teatralnym: wykład „Z Pasieki na Salon. Życie i twórczość Aloizy Zacharskiej-Marcolli”. Prowadząca dr Joanna Filipczyk, dyrektorka GSW.
21 kwietnia, godz. 18 – zbiórka przy pomniku Karola “Papy” Musioła: spacer „Pasieka międzywojenna. Architektura i urbanistyka”. Prowadząca dr hab. Monika Adamska.
25 kwietnia, godz. 18 – w sali wykładowej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji przy ul. Niedziałkowskiego: wykład „Architektura epoki historyzmu na wyspie Pasieka”. Prowadząca Anna Stryczek-Janicka.
28 kwietnia, godz. 18 – w budynku GSW przy pl. Teatralnym: wykład „Z Pasieki na Salon. Życie i twórczość Bolesława Polnara”. Prowadząca dr Joanna Filipczyk, dyrektorka GSW.

To niejedyne zresztą atrakcje przygotowane przez GSW na najbliższy czas. Przypominamy, że cały czas trwa Salon Wiosenny 2022, w ramach którego w najbliższą niedzielę zaplanowano oprowadzanie kuratorskie z Andrzejem Sznejweisem. Wówczas to zainteresowani spotkają się o godz. 16 w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro, a później przeniosą się do GSW (dostępna asystentka ukraińskojęzyczna!). W Galerii Aneks natomiast warto przyjrzeć się wystawie Klaudii Eckert „pt. Przerwać linę?”

GSW zaprasza także dzieci w wieku 6-9 lat do udziału w konkursie plastycznym “Tajemnice roślinnego pojazdu”! Konkurs polega na narysowaniu przekroju roślinnego pojazdu tak by pokazać złożoność jego budowy. Praca może być wykonana w dowolnych technikach rysunkowo- malarskich. Ważne aby była efektem indywidualnych poszukiwań i przemyśleń dziecka. Wykonaną pracę należy zeskanować lub sfotografować i przesłać w formie elektronicznej na adres organizatora do 3 maja. Więcej pod linkiem https://galeriaopole.pl/konkurs-plastyczny-dla-dzieci-2022-/

Najnowsze artykuły