Stegu Arena Opole wśród trzech najlepszych obiektów w Polsce

Nasz obiekt otrzymał nominację do prestiżowej nagrody DEMES 2019 w kategorii obiekt sportowy. O najbardziej prestiżową nagrodę biznesu sportowego w Polsce powalczy z Areną Gliwice i Netto Areną Szczecin.

O obecności naszego obiektu w finałowej trójce zdecydowała ilość imprez, jakie się w nim odbyły z naciskiem na międzynarodowe oraz skuteczne przeprowadzenie procesu sprzedaży praw do jego nazwy. W tej kategorii kapituła nominowana także Arenę Gliwice i Netto Arenę w Szczecinie. Hala w Gliwicach pod względem wielkości jest druga w Polsce i pomieści prawie 13 500 widzów. Z kolei obiekt w Szczecinie pomieści nieco ponad 5000 widzów (13. w kraju).

Już sama nominacja Stegu Areny do grona trzech najlepszych obiektów, to wielkie wyróżnienie. Wszak DEMES to najważniejsza nagroda biznesu sportowego w Polsce. 18 marca w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się XVI Gala Sportu i Biznesu, podczas której Kapituła Statuetek przyzna najbardziej prestiżowe wyróżnienia w branży biznesu sportowego w 12 kategoriach.

Opolska hala “Okrąglak” powstała w 1968 roku.

Ze względu na oryginalną architekturę była obiektem, którym nasze miasto mogło się chwalić. Przeprowadzono w niej szereg prestiżowych imprez, ale hala podupadła w latach 90. minionego wieku. Przez jakiś czas głównym jej wyróżnikiem było to, że na parkiecie mieściły się stoiska z używaną odzieżą.

Pod koniec lat 90. przeprowadzono renowację wnętrza (wymieniono m.in. drewniane krzesła na plastikowe siedziska), a obiekt odzyskał nieco blask. Odbył się w nim między innymi turniej finałowy Ligi Mistrzów siatkarzy. To był jednak tylko remont doraźny i z czasem pojawił się dylemat czy wyburzyć charakterystyczny dla krajobrazu Opola budynek i postawić nową halę czy przeprowadzić remont generalny.

Zdecydowano się na drugi wariant, a po modernizacji zakończonej latem 2017 roku obiekt stał się wizytówką Opola. Pomieści prawie 3500 osób (24. miejsce w Polsce pod względem pojemności), a ilość imprez jaka się w nim odbywa jest ogromna. Tymi najpoważniejszymi są: Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy, turniej Ligi Narodów siatkarek, mecze reprezentacji Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn, kadry piłkarzy ręcznych i futsalu.

Do tego mistrzostwa Polski w boksie czy gala sportów walki. Na co dzień grają w niej szczypiorniści Gwardii Opole i siatkarki 1-ligowego Uni Opole. Organizowane są turnieje szkolne w różnych dyscyplinach, lekcje wychowania fizycznego, imprezy dla seniorów, koncerty i wiele innych.

Od września 2018 roku hala, która doskonale znana jest Opolanom, jako „Okrąglak” nosi nazwę Stegu Arena

Najnowsze artykuły