Strażacy ze Sławic mają nowy wóz bojowy

To fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo z napędem na cztery koła. Przeznaczony jest do działań ratowniczych na drogach oraz do gaszenia pożarów z możliwością poruszania się w trudnym terenie.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Sławic nie kryją zadowolenia. Nowy samochód zastąpi bowiem wyeksploatowanego 42-letniego Jelcza, który ze względu na stan techniczny zostanie wycofany z udziału bojowego.

Nowy nabytek posiada zbiornik wody o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów środka pianotwórczego. Wyposażony został w drabinę o długości 60 metrów, dwa maszty ledowe do oświetlenia pola pracy oraz wciągarkę. Silnik ma moc 280 koni mechanicznych i spełnia wszystkie normy środowiskowe związane z ograniczeniem emisji spalin.

Koszt takiego samochodu wraz z wyposażeniem to niespełna 760 tys. zł. Na zakup auta jednostka OSP Opole Sławice pozyskała pieniądze z kilku źródeł. Największy wkład – 350 tys. zł pochodził z budżetu miasta Opola. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał prawie 235 tys. zł, a z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego pochodziło 150 tys. zł.

Najnowsze artykuły