Strefa Kibica dzisiaj na Małym Rynku

To już tradycja, że jeśli w wielkim turnieju startują Biało-Czerwoni, w Opolu uruchamiana jest przez Miasto Strefa Kibica. Nie inaczej jest tym razem podczas Euro 2024. W niedzielę tłumnie zapełniła się Stegu Arena na meczu Polska – Holandia. Dzisiaj spotykamy się na Małym Rynku. Mecz z Austrią o godz. 18:00.

Polacy na inaugurację zagrali naprawdę świetne spotkanie i chociaż ostatecznie przegrali z Holendrami 1-2, wiara wśród opolskich fanów jeszcze chyba urosła. Większość opuszczających Stegu Arenę uważała, że przeciwko Austrii będzie dużo lepiej. Jeżeli chcemy wyjść z grupy, druga porażka nie wchodzi w grę.

Przed nami dwa następne takie piłkarskie wydarzenia w mieście, a jeśli podopieczni Michała Probierza wyjdą z grupy, z pewnością będą kolejne. Dla kibiców ważna informacja jest taka, że teraz spotykamy się już nie w Stegu, a na Małym Rynku. Tam wspólnie będziemy kibicować najpierw dzisiaj (w piątek, 21 czerwca o godz. 18:00) w meczu przeciwko Austrii i na koniec zmagań grupowych (wtorek, 25 czerwca, g. 18:00) zmierzymy się z Francją.

Przypomnijmy, że z każdej z sześciu grup do fazy pucharowej awansują po dwie czołowe drużyny plus cztery najlepsze z trzecich miejsc. O kolejności w tabeli decydują kolejno: punkty, bilans bramek, liczba bramek strzelonych, a dalej klasyfikacja fair play (żółte i czerwone kartki) i na koniec losowanie.

Podział na grupy turnieju finałowego Euro 2024:

Grupa A: Niemcy, Węgry, Szkocja, Szwajcaria

Grupa B: Hiszpania, Albania, Chorwacja, Włochy

Grupa C: Anglia, Dania, Słowenia, Serbia

Grupa D: Francja, Austria, Holandia, Polska

Grupa E: Belgia, Rumunia, Słowacja, Ukraina

Grupa F: Portugalia, Turcja, Czechy, Gruzja

Najnowsze artykuły