Stypendia dla młodych talentów z Opola

10 wybitnie uzdolnionych uczniów opolskich szkół artystycznych otrzymało stypendium Prezydenta Miasta Opola. To coroczne wsparcie dla najzdolniejszej artystycznie młodzieży przyznawane jest od 1991 r. i do tej pory otrzymało je blisko 200 osób.

Stypendystami zostało w tym roku czterech uczniów Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego: Aleksandra Ciupke, Magdalena Czapla, Dawid Lichocki i Natasza Mroczek oraz sześciu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.: Rafał Balcarek, Bartosz Frydel, Rafał Podpora, Miriam Powrósło, Hanna Spodymek i Antoni Werner.

To ambitni, pracowici i bardzo uzdolnieni młodzi ludzie. Mogą poszczycić się wysoką średnią ocen z przedmiotów artystyczno-zawodowych oraz udziałem w krajowych lub międzynarodowych konkursach, wernisażach czy warsztatach.

Przede wszystkim jednak liczą się ich umiejętności, ich wrażliwość na otaczający świat i kreatywność w poszukiwaniu własnej drogi ale także bardzo ciężka praca, co często potwierdzają ich nauczyciele i rodzice. Dlatego przyznane stypendium ma stanowić dla nich wsparcie przy podejmowaniu istotnych decyzji o ich dalszym kształceniu.

– To nie tylko dowód uznania dla wysiłków tych młodych ludzi ale przede wszystkim wsparcie w dalszym rozwijaniu ich talentów. Stypendium ma ułatwić laureatowi start w artystyczne życie oraz być inspiracją do kolejnych osiągnięć – podkreśla prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski.