Stypendia, dotacje, Grand Prix: dzisiaj Festiwal Sportowego Opola

Dzisiaj święto opolskiego środowiska sportowego, czyli Festiwal Sportowego Opola.

To już trzecia edycja wydarzenia. Najważniejsze w roku spotkanie przedstawicieli klubów, zawodników, trenerów, działaczy i kibiców będzie miało miejsce w Stegu Arenie.

Festiwal Sportowego Opola to gala podsumowująca osiągnięcia reprezentantów naszego miasta na arenach krajowych i zagranicznych. Wspomnieniami wrócimy do wydarzeń i inicjatyw, które odbyły się w minionym roku. Podczas uroczystości prezydent Opola wręczy stypendia najlepszym zawodnikom oraz dotacje klubom  sportowym. Przyznane zostaną także Grand Prix oraz tytuł Mecenasa Sportowego Opola.

Zapraszamy wszystkich miłośników opolskiego sportu do Stegu Arena (godz. 18:00). Podczas Festiwalu wystąpi zespół Ravel z opolską wokalistką Natalią Kryjom. Wstęp wolny.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły