Sukces naszych tancerek z Ramady

W Rawie Mazowieckiej odbyły się taneczne mistrzostwa świata IDO w kategoriach: Balet, Jazz oraz Modern Dance. Bardzo dobrze spisały się w nich zawodniczki Akademii Tańca RAMADA. 

Mistrzostwa świata są najważniejszym wydarzeniem w środowisku tanecznym i na nich nasze zawodniczki w międzynarodowej stawce odniosły sporo sukcesów. Pięć razy stawały na podium. Na zawody zakwalifikowały się dzięki dobremu występowi i kwalifikacji uzyskanej na mistrzostwach Polski.

W zawodach wzięło udział ponad 4000 uczestników z 30 krajów. Na scenie zaprezentowano łącznie ponad 8000 prezentacji, które oceniało międzynarodowe jury w 40-osobowym składzie.

W tym gronie świetnie zaprezentowały się nasze zawodniczki. Mistrzostwo świata zdobyły Julia Ciszewska i Mira Grodziecka w duecie balet w kategorii wiekowej dorosłych. Srebrny medal i tytuł wicemistrzyń świata zdobył w balecie duet Lena Grodziecka – Monika Grzesik, również w kategorii wiekowej dorosłych. Wicemistrzostwo świata i srebrne medale zdobyły także: formacja balet juniorów oraz mini grupa balet seniorów. Brązowy krążek wywalczyła natomiast solistka baletowa – Mira Grodziecka, która medal zdobyła z samodzielnie przygotowaną choreografią w kategorii wiekowej dorosłych.

Ponadto w czołowej dziesiątce poszczególnych konkurencji znalazły się: Blanka Ukarma solo balet do 11 lat, Julia Ciszewska solo balet dorośli (5. miejsca); Julia Arcisz i Jagoda Dąbrowska duet balet 12-15 lat (6. miejsce); Antonina Kita i Julia Kucharska duet balet do 11 lat, mini grupa balet 12-15 lat (7. miejsca); Julia Arcisz solo balet 12-15 lat, mini grupa modern do 11 lat, formacja modern 12-15 lat, mini grupa jazz 12-15 lat, mini grupa jazz dorośli (8. miejsca); Julia Kucharska solo balet do 11 lat, Wiktoria Haczkiewicz i Zofia Szpryngiel duet balet 12-15 lat, mini grupa jazz do 11 lat, formacja jazz 12-15 lat (9. miejsca); Monika Granatowska solo balet dorośli, Monika Grzesik solo modern dorośli.

Najnowsze artykuły