REKLAMA

REKLAMA

Święto Piosenki Osób Niewidomych we wrześniu w Opolu

Opole będzie gospodarzem  I Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych. Impreza potrwa od 3 do 5 września.

Do Przeglądu zgłosiły się 42 osoby niewidome i słabo widzące z całego kraju. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja kwalifikacyjna złożona z pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu wybrała 15 wykonawców (wokalistek/wokalistów), którzy wystąpią na Koncercie Finałowym. Ten odbędzie się 4 września w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. W czasie koncertu Jury wyłoni trzech wykonawców, którzy będą reprezentować Polskę na IV Światowym Festiwalu Piosenki dla Niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie 14-16 listopada.

Podczas Koncertu Finałowego wykonawców będzie oceniało Jury w składzie: Wacław Masłyk – piosenkarz  i kompozytor, członek zespołu Partita; Marek Piekarczyk – niekwestionowana legenda polskiego rocka, frontman zespołu TSA i Jarosław Wasik – piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej, dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

Darmowe wejściówki na koncert można odebrać w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych Okręg Opolski przy ul. Kościuszki 25/1 w Opolu w dni robocze w godzinach od 9.00 do 14.00.

 

Najnowsze artykuły