Święto piosenki znów w Opolu

Tegoroczny festiwal potrwa 4 dni, ale miasto będzie świętować od 7 do 22 czerwca. W tym czasie Opole gościć będzie gwiazdy różnych gatunków muzycznych, od najbardziej popularnych do tych z alternatywnej strony. Fani powinni odkurzyć swoje kajeciki na autografy i wyczyścić obiektywy aparatów. Czeka nas muzyczna uczta.

Rockowo i hip-hopowo

Festiwalowe szaleństwo rozpocznie się z dużym przytupem. Na błoniach Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka na dużej scenie zagrają: Organek, Happysad, Łąki Łan i Dezerter. Koncert poprowadzi niezawodny Piotr Stelmach. Dzień później, 8 czerwca w rytmie hip-hopu zagrają: Paluch, Kali, Sarius, Zipera, Włodi oraz PlanBe. Imprezę poprowadzi Waldemar Kasta.

Stałe punkty programu

Dla tych, którzy z różnych powodów nie zasiądą na krzesełkach Amfiteatru, szykujemy Strefę Widza na Rynku. Od piątku do niedzieli będzie można obejrzeć z miłym towarzystwie na wolnym powietrzu, na dużym ekranie ledowym, transmisję festiwalu. Dla wytrwałych szykujemy konkursy z nagrodami. W sobotę i niedzielę (15-16.06) scena pod Ratuszem zamieni się w Kawiarenkę z Gwiazdami, czyli widowisko telewizyjne produkowane przez Muzeum Polskiej Piosenki i TVP Rozrywka. Od godziny 13:30 na kanapach zasiądą m.in. Margaret, De Mono i Szymon Wydra, aby opowiedzieć o swoich wspomnieniach związanych z Opolem.

Po drugiej stronie Rynku

Nieprzerwanie od 50 lat Automobilklub Opolski organizuje Rajd Festiwalowy, który wychodzi z rangi amatorskiej i wchodzi do kalendarza najmocniejszego cyklu rajdów okręgowych w Polsce – Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Honorowy Start 50. Rajdu Festiwalowego odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.30 na opolskim Rynku, z którego zawodnicy udadzą się na Prolog po ulicach miasta.  Wręczenie pucharów i nagród oraz oficjalne zakończenie 50. Rajdu Festiwalowego odbędzie się 16 czerwca ok. godz. 17.30  również na opolskim Rynku.

Nie może też zabraknąć najbardziej emocjonalnej części wydarzeń okołofestiwalowych, czyli odsłonięcia gwiazd w Alei. Tym razem Fundacja Stolicy Polskiej Piosenki zaprosiła Anię Dąbrowską, Tomka Lipińskiego i Janusza Kondratowicza – autora tekstów piosenek m.in. dla Czerwonych Gitar, Krzysztofa Klenczona czy Haliny Frąckowiak.

Smaczki

Atrakcje festiwalowe to również wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenia. Jednym z nich będzie happening „Festiwalowy Most” przygotowany przez Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

W piątek (14.06) o godz. 18:30 warto przyjść na Rynek, gdzie Ukeje zagra akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam, jak również doda kilka swoich. Koncert będzie swoistym hołdem dla zespołu, ale także próbą ponownego odkrycia tej muzyki, skupienia się na niej jako na sztuce, a nie tylko legendzie. Damian Ukeje to polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor. Brał udział w Szansie na Sukces i The Voice of Poland, a w 2014 roku był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Debiut roku.

Dla tych, którzy lubią poczuć się jak gwiazda, przygotowaliśmy wspólnie z ECO SA atrakcję z czerwonym dywanem i ścianką festiwalową. Będzie można usiąść na gwiazdorskim fotelu i zrobić zdjęcie przez fotobudkę.

Na zakończenie After Party

Atmosferę festiwalową pożegnamy 22 czerwca na Małym Rynku. Od godz. 19:00 After Pary rozkręcać będą: Novika & Mr. Lex, NeeVald, D’VISION, MJ Sax oraz Stahou. Novika (Katarzyna Nowicka) to polska piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, dziennikarka radiowa. Do tej pory wydała 6 solowych albumów, obecnie prowadzi intensywne życie klubowo-sceniczne. Składają się na to koncerty live ze swoim zespołem oraz występy wokalne u boku DJ-ów. W Opolu zagra z Mr.Lex.

 

Najnowsze artykuły