Sezon miejskich imprez zainaugurowany Świętem Wojciechowym

Otworzyło je Święto Wojciechowe, które odbyło się w sobotę 23 kwietnia. W programie imprezy było wiele atrakcji dla całych rodzin.

Świętowanie rozpoczęło się w samo południe na Wzgórzu Uniwersyteckim inscenizacją historyczną przy studni Świętego Wojciecha, gdzie będzie można było poznać najważniejsze momenty z jego życia, a przede wszystkim legendę o pobycie świętego w Opolu.

Po przedstawieniu kolorowy korowód wyruszył przez Rynek w stronę Zamku Górnego, gdzie odbywał się jarmark historyczny. Wówczas to można było zaopatrzyć się w pyszne smakołyki oraz oryginalne rzemiosło. Każdy mógł także spróbować swoich sił w garncarstwie, kowalstwie czy tkactwie, a na pamiątkę można było wybić monetę z podobizną Św. Wojciecha. Specjalnie na tę okazję rozdawane były również Precle Opolskie, według starej receptury i zgodnie z przywilejem wydanym przez Księcia Jana Dobrego.

Podczas całego wydarzenia można było zwiedzać nieodpłatnie Zamek Górny z przewodnikami i atrakcjami. Nie zabrakło także muzycznych akcentów.