Świętujemy 50 lat Łosowskiego na scenie

Zapraszamy dziś (czwartek 21 listopada) do Muzeum Polskiej Piosenki na spotkanie ze Sławomirem Łosowskim, liderem grupy Kombi. Okazja jest szczególna, bowiem obchodzimy 50-lecie jego pracy artystycznej.

Gwiazda polskiego rocka gościć będzie o godz. 18.00 w sali kinowo/koncertowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (Amfiteatr). Spotkanie poprowadzi Sylwia Gawłowska.

Młodszym przypominamy, że Slawomir Łosowski jest liderem, głównym kompozytorem i założycielem zespołu Akcenty, przemianowanego w 1976 na Kombi. Gra na instrumentach klawiszowych, jest również autorem tekstów.

Jesienią 1983 ukazała się na antenie radiowej Trójki piosenka Łosowskiego z tekstem Marka Dutkiewicza „Słodkiego miłego życia”. W roku 1984 piosenka ta podbiła publiczność XXI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zespół wielokrotnie nią bisował i wygrał nagrodę publiczności.

Jest także kompozytorem takich przebojów jak: „Kochać cię – za późno”, „Przytul mnie”, „Wspomnienia z pleneru”, „Taniec w słońcu”, „Za ciosem cios” i „Nietykalni – skamieniałe zło”. Autor kompozycji muzycznych m.in. do „Bez ograniczeń energii” (czołówka kultowego programu telewizyjnego „5-10-15”)

W piątek 22 listopada, dzień po spotkaniu w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, będzie miała miejsce ogólnopolska premiera płyty “5-10-50” zespołu Kombi z udziałem gości zespołu (między innymi: Leszka Możdżera i Szymona Wydry).

Najnowsze artykuły