„Szansa na sukces” drogą do Debiutów w Opolu

Szansa na sukces, kultowy program Elżbiety Skrętkowskiej, wraca na ekrany telewizyjnej Dwójki w nowej formule. A to dzięki Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki i Debiutom – koncercie prezentującym młodych artystów w Opolu.

Historia tego talent show sięga 1993 roku, kiedy to został wyemitowany jego pierwszy odcinek. W programie amatorzy śpiewali piosenki znanych wykonawców, którzy byli jurorami danego odcinka. Śpiew odbywał się w formie karaoke. Uczestnik musiał wybrać podkład muzyczny do swojego wykonania – z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Na początku programu pojawiał się fragment utworu „Śpiewać każdy może” w wykonaniu Jerzego Stuhra na KFPP w 1977 roku. Prowadzącym program przez 18 lat był Wojciech Mann. Dzięki „Szansie na sukces” na rynek muzyczny wypłynęli tacy artyści jak Justyna Steczkowska, Anna Wyszkoni, Kasia Stankiewicz, Ewa Farna, Dominika Gawęda czy Margaret i Daria Zawiałow.

Nowa formuła „Szansy na sukces. Opole 2019” mocno nawiązuje do swojej poprzedniczki. Uczestnicy wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta prowadzący Artur Orzech wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. W pierwszym odcinku wystąpi Natalia Kukulska, a uczestnicy będą śpiewać piosenki z repertuaru jej mamy Anny Jantar. W kolejnych odcinkach gościć będą m.in. Maryla Rodowicz, Golec uOrkiestra, Anna Wyszkoni, Feel, Ryszard Rynkowski oraz Kombii. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany w niedzielę 7 kwietnia o godz. 15:15.
Zwycięzca finałowego koncertu zostanie zaproszony do udziału w konkursie Debiuty, podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 

Najnowsze artykuły