Szczypiorniści Gwardii Opole z powołaniami do reprezentacji

Szymon Działakiewicz, Jan Klimków oraz Mateusz Zembrzycki, który w przyszłym sezonie nie będzie już reprezentował barw Gwardii Opole otrzymali powołania od trenera Patryka Rombla do reprezentacji Polski.

Zarówno Działakiewicz, jak i Klimków nie mogli narzekać w ostatnim czasie na brak zainteresowania ze strony innych klubów. Pierwszym z nich interesował się aktualny triumfator Ligi Mistrzów – Vardar Skopje. Klub nie zgodził się jednak na transfer, o czym poinformował dyrektor sportowy klubu – Tomasz Wróbel.

Jeden z managerów chciał także, aby Klimków trafił do tego samego klubu. Wcześniej także Ademar Leon, a właściwie jego trener Manolo Cadenas widział go w swojej drużynie. Szkoleniowiec pracował kiedyś w Wiśle Płock i zawsze powtarzał, że w Polsce jest wielu utalentowanych zawodników. Ostatecznie obrotowy pozostanie na kolejny sezon w opolskim zespole.

Powołania do reprezentacji „B” otrzymali z kolei Michał Milewski, Wiktor Kawka oraz Maciej Zarzycki. Sześciu szczypiornistów Gwardii będzie przebywać w Cetniewie w tym samym terminie.

Najnowsze artykuły