REKLAMA

REKLAMA

Sztangistka Budowlanych Opole mistrzynią Europy

Znakomicie spisała się Joanna Łochowska na mistrzostwach naszego kontynentu, które odbywają się w gruzińskim Batumi. W wadze do 55 kg zdobyła ona złoty medal.

To trzeci z rzędu tytuł mistrzyni Europy Łochowskiej. W 2017 i 2018 roku była ona najlepsza w wadze do 53 kg. Po zmianie przez światową federację kategorii wagowych startuje teraz w wadze do 55 kg. W Batumi była kandydatką do złota, a jej najgroźniejsza rywalką miała być  Rosjanka Swietłana Jerszowa. To się potwierdziło. W rwaniu czyli pierwszym boju w podnoszeniu ciężarów Łochowska miała tylko jedną udaną próbę. W pierwszej spaliła 87 kg, w drugiej zaliczyła ten ciężar, a w trzeciej spaliła 90 kg. Ten ciężar zaliczyły: Włoszka Lucrezia Magristis i Jerszowa i to one prowadziły, a Łochowska była trzecia. Wiadomo było jednak, że nasza zawodniczka atakować będzie w podrzucie, w którym czuje się lepiej niż w rwaniu.

W podrzucie Łochowska zaczęła od 107 kg i zaliczyła tę próbę, co oznaczało, że ma co najmniej srebrny medal w dwuboju. W drugiej próbie zadysponowała 112 kg i wiadomo było, że jeśli zaliczy ten bój, to będzie miała złoto. Jerszowa zakończyła już bowiem walkę i miała w dwuboju 198 kg. Polka pięknie wykonała swój bój, podniosła 112 kg i zapewniła sobie złoto. Do trzeciej próby w podrzucie już nie wychodziła. Zakończyła dwubój z wynikiem 199 kg (87+112), Jerszowa miała 198 kg (90+108), a trzecie miejsce zajęła inna Rosjanka – Kristina Nowickaja z rezulatatem 190 kg (85+105). Oprócz złota w dwuboju zawodniczka naszego klubu zdobyła „mały” złoty medal w podrzucie i „mały” brązowy w rwaniu

Najlepsza od kilku lat polska sztangistka niemal całą karierę spędziła w macierzystym UKS-ie Zielona Góra. Od początku tego roku reprezentuje opolski klub. Jak sama podkreśla przyszła do Opola, by jeszcze się czegoś nauczyć. Jej celem jest awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio i jak najlepszy występ podczas tej imprezy w stolicy Japonii.

Na zdjęciu Joanna Łochowska. Fot. archiwum prywatne.

Najnowsze artykuły