Szykują się kolejne zmiany w komunikacji miejskiej

W Opolu ograniczone zostaną kursy autobusów miejskich. Związane jest to z nowymi obostrzeniami rządowymi, jak i znacznym spadkiem liczby pasażerów.

Opole przygotowuje się do kolejnej reorganizacji w kursowaniu autobusów MZK, co jest związane z walką z rozprzestrzeniającym się koronawirusem i troską o bezpieczeństwo pasażerów i kierowców.  – Autobusy kursowały, kursują i będą kursować, ale musimy się dostosować do obecnej sytuacji sanitarno-epidemicznej – zaznacza rzecznik opolskiego ratusza, Katarzyna Oborska-Marciniak.

Zmiany związane są z wprowadzonymi nowymi przepisami przez rząd, ale i zmniejszeniem liczby podróżujących. Z usług MZK korzysta o 80% mniej osób, przez co zdarza się, że niektóre autobusy jeżdżą puste.

Przygotowujemy się do zmian, które wejdą w życie najprawdopodobniej od najbliższego poniedziałku. Nie możemy używać rozkładu weekendowego, bowiem musimy mieć na uwadze, że z komunikacji miejskiej nadal korzystają mieszkańcy jeżdżący do pracy. Wprowadzone nowe obostrzenia mówią o tym, że w autobusie zajęta może być jedynie połowa miejsc. Musimy mieć te dwie rzeczy na uwadze – dodaje Katarzyna Oborska-Marciniak.

Do piątku 27 marca autobusy będą kursowały w oparciu o letni rozkład jazdy.

Miejski Zarząd Dróg przekazał informację, że wszystkie przystanki w Opolu zostaną wymyte za pomocą wody pod ciśnieniem i środków chemicznych. Oprócz efektu wizualnego, usunięte zostaną także wszystkie zarazki. Czyszczone będą także przyciski na przejściach dla pieszych. Sugeruje się jednak, aby nadal dotykać ich przez rękawiczki.

Najnowsze artykuły