Szykuje się nam w mieście bardzo atrakcyjny mecz piłkarski

W piątek 11 października na stadionie Odry przy ul. Oleskiej odbędzie się spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski i Anglii do lat 19. Jego początek zaplanowano na godz. 19.00

W ostatnich latach w naszym mieście odbyło się kilka towarzyskich meczów polskich reprezentacji juniorskich. Gościły u nas drużyny Serbii czy rok temu Szkocji. Teraz będziemy mieli zespół z kraju, który jest ojczyzną futbolu i jednocześnie europejską potęgą. W kategoriach młodzieżowych Anglia ma bardzo mocne ekipy, regularnie zdobywające medale na najpoważniejszych imprezach. Dość zaznaczyć, że dwa lata temu kadra Anglii do lat 17 zdobyła złoty medal na mistrzostwach naszego kontynentu w tej kategorii wiekowej. Ci zawodnicy, którzy wówczas byli najlepsi w Europie stanowią trzon obecnej kadry do lat 19. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że wśród tych Anglików, którzy zagrają w Opolu jest kilka przyszłych gwiazd ligi angielskiej i światowej piłki. Mecz zapowiada się więc niezwykle atrakcyjnie.

Atrakcyjna będzie też cena biletów. Wejściówki na mecz kosztować będą 10 zł. Dostępne one będą od przyszłego tygodnia w siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej przy ul. Damrota 6.

Drużyna angielska przylatuje do Polski na mecz z naszą kadrą, a prosto od nas uda się do Austrii, gdzie zagra kolejne spotkanie towarzyskie z reprezentacją tego kraju. Dla obu zespołów mecz w Opolu będzie elementem przygotowań do listopadowych eliminacji mistrzostw Europy w kategorii wiekowej do lat 19.

Polska drużyna prowadzona przez trenera Bartłomieja Zalewskiego ma za sobą dwa mecze towarzyskie na wyjeździe. W piątek 6 września wygrała z Armenią 2-0, a cztery dni później przegrała z Gruzją 1-2. W starciu z Anglią poprzeczka zawieszona zostanie bardzo wysoko, bo rywal to absolutny europejski top. Po meczu w Opolu biało-czerwoni polecą do Albanii, gdzie 14 października zagrają z drużyną z tego kraju.

Na zdjęciu zawodnicy z reprezentacji Polski do lat 19. Rok temu grała ona w Opolu towarzysko ze Szkocją.

Najnowsze artykuły