Tajwańska fundacja znowu bardzo pomogła uchodźcom z Ukrainy

Trzy tysiące kart podarunkowych, wartości 1000 złotych każda, przekazała tajwańska fundacja Tzu Chi Foundation mieszkającym na Opolszczyźnie uchodźcom z Ukrainy. Czterodniowa akcja, która odbyła się w Stegu Arena Opole objęła aż 15 gmin.
 
Każdego dnia w kilku turach obywatele Ukrainy, głównie rodziny z dziećmi odbierały karty po odpowiedniej weryfikacji danych, które przygotowywały urzędy miast i gmin. W czasie trwa każdego cyklu dzieci miały zapewnioną opiekę wolontariuszy na specjalnie przygotowanym placu zabaw a dorośli uczestniczyli w programie muzyczno-tanecznym.
 
– Jesteśmy wdzięczni miastu i wolontariuszom, że pomogli nam tę akcję tak sprawnie przeprowadzić – nie ukrywała radości Schu-Wei Chen, dyrektor oddziału organizacji w Niemczech. – To wielka radość dla nas, że w dwóch akcjach udało się przekazać prawie 6 milionów złotych na rzecz osób, które często uciekały bezpośrednio spod rosyjskich bomb i kul – powiedział Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.
 
Ogromnym sercem wykazali się także obywatele Ukrainy bowiem przez cztery dni przekazywali także datki do puszek przygotowanych przez tajwańską fundację. Prawdopodobnie udało się w ten sposób zebrać około 8-10 tysięcy złotych, które zostały przekazane na wsparcie domowego hospicjum „Betania” w Opolu.