Tak wygląda start Tour de Pologne w Opolu [WIDEO]

Już o 14:50 pod opolskim Ratuszem wystartuje drugi etap Tour de Pologne. Miasto przygotowało wideomateriał pokazujący, jak wygląda start na kilka godzin przed początkiem wyścigu.

Wyścig wraca do stolicy województwa opolskiego po ośmiu latach przerwy. W 2012 roku na placu Kopernika mieliśmy metę etapu, w którym zwyciężył po finiszu z grupy Brytyjczyk Ben Swift. Żeby przywołać w pamięci wcześniejszą wizytę w naszym mieście największego polskiego wyścigu kolarskiego i jednej z największych imprez sportowych w kraju trzeba natomiast cofnąć się do 1996 roku.

Pierwsze 4,5 km etapu będzie to jazda „na rozgrzewkę” w spokojnym tempie. Peleton z Rynku wyjedzie w stronę kościoła Ojców Franciszkanów. Następnie dojedzie do placu Wolności i na rondzie skręci w ulicę Mozarta, a potem dalej ul. Żwirki i Wigury, Powolnego, fragmentem Krakowskiej, Korfantego, Piastowską, przez Most Piastowski, plac Piłsudskiego, Spychalskiego do Niemodlińskiej. Potem skręt w lewo w ul. Prószkowską. Na wysokości kampusu Politechniki nastąpi start ostry (około godz. 15.05). Polega on na tym, że sędzia chorągiewką daje sygnał do niego. Nie ma zatrzymania peletonu. Od tego sygnału sędziego następuje już ostre ściganie. Peleton z Opola wyjedzie w kierunku Prószkowa.

 

Najnowsze artykuły