Takiej atrakcji jeszcze nie było. Opole będzie miało wodny plac zabaw

Kilka dni temu Ratusz otworzył koperty z ofertami firm, które chciałby taki plac wybudować. Zgłosiły się trzy firmy, a najtańsza z ofert przekroczyła założoną kwotę i milion złotych. Dziś radni podjęli decyzję o dołożeniu brakujących pieniędzy.

To był już trzeci przetarg na budowę wodnego placu zabaw. Za każdym razem oferty przekraczały założenia Urzędu Miasta. Tym razem zabrakło miliona złotych jednak podjęto decyzję o dołożeniu pieniędzy co sprawia, że już podczas przyszłych wakacji dzieci będą mogły korzystać z wodnego placu zabaw.

Plac ma powstać na osiedlu Armii Krajowej na terenie istniejącego już tradycyjnego placu zabaw przy „górce śmierci”.

– Na wodnym placu zabaw nie będziemy pływać. To nie będzie basen, ale niecka do zabaw. Na pewno będzie ona bardzo atrakcyjna. Będą gejzery, armatki, parasole wodne czy też wiaderka z wodą. W okresie wakacyjnym, zamiast chodzić na basen, szczególnie z małymi dziećmi będzie można zabrać je tutaj – wylicza Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Cały teren, który miasto zagospodaruje ma powierzchnię około 400 metrów kwadratowych. Oprócz samego wodnego placu zabaw powstaną na nim także toalety, przebieralnie i natryski. Koszt całej inwestycji to ponad 3,5 mln. złotych.

Fot. UM Gliwice. UM Jaworzno

Najnowsze artykuły