Teatr Kochanowskiego świętuje powrót do działalności

Już dziś, po długiej przerwie, wraca Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Tym samym instytucja ta rozpoczyna nie tylko nowy sezon swej działalności, ale i nowy rozdział w swojej historii.

Przypomnijmy, iż ze względu na remont i sytuacje pandemiczną, teatr pozostawał zamknięty, ale już na 2 września zaplanowano „uroczyste otwarcie”. Te zaplanowano na Dużej Scenie o godz. 19.30. Natomiast 60 minut później z kolei w tym samym miejscu odbędzie się koncert Kuby Badacha, który zaśpiewa piosenki Andrzeja Zauchy. Następnie o godz. 22 na fasadzie budynku przewidziano pokaz wizualizacji.

Kolejny dzień świętowanie rozpocznie się o godz. 17 „Dancingiem międzypokoleniowym”, którego rezydentką jest DJ Wika czyli najstarsza didżejka w Polsce. Do foyer TJK będą mogli zawitać wszyscy bez względu na wiek wszak cykl ten „uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku”.

Przez weekend na wszystkich wyremontowanych scenach Kochanowskiego zaplanowano także trzy przedstawienia z repertuaru teatru. Jeszcze w piątek o godz. 20 na Małej Scenie zaprezentowane zostanie „Bez znieczulenia”. Na sobotę i niedzielę przewidziano z kolei „Chodzi o to” (godz. 16, Scena Bunkier) i „Cesky diplom” (godz. 18 i 19, Duża Scena).

Warto odnotować, iż w zakres gruntownej modernizacji weszły nie tylko prace remontowe związane z wyglądem budynku, ale także wprowadzenie szeregu usprawnień i rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na jakość odbioru spektakli i bezpieczeństwo widzów.

Unowocześnione zostało także nagłośnienie i oświetlenie poszczególnych scen. Zmiany zobaczymy w każdej części teatru, od foyer po pomieszczenia sanitarne, z infrastrukturą dostosowaną do obecnej sytuacji epidemiologicznej.