„Kochanowski” zaprasza do siebie warsztaty performujące rodziny

Z bardzo ciekawą propozycją dla rodzin z dziećmi w wieku 1,5-6 lat wychodzi właśnie Teatr Kochanowskiego razem z tancerką i choreografką Anną Wańtuch. To tam odbywać się będą bowiem warsztaty prowadzone w oparciu o eksperymenty taneczne.

Projekt zakłada udział w tygodniowych spotkaniach (4-8 lipca w godz. 17-19.30) w trakcie których wspólnie, zostaną wypracowane struktury choreograficzne. Podczas warsztatów uczestnicy będą korzystali z improwizacji oraz metody Contakids czyli bliskiego i radosnego doświadczania ruchu dorosłego z dzieckiem.

Cały cykl zakłada bliskie spotkanie rodzica z dzieckiem lub z całą rodziną, podczas którego każdy pracuje we własnym tempie i według własnych potrzeb. To również rodzaj społecznej fiesty, dającej możliwość podpatrywania innych dzieci i przekraczania swoich ograniczeń.

„Poprzez taniec i zabawę zbadamy świadomość swoich ciał i zauważymy ich miejsce w przestrzeni, i w kontakcie z innymi. Podstawą tego procesu staną się doświadczenia oraz potrzeby uczestniczek i uczestników” – zachęcają organizatorzy, którzy nie wymagają żadnych wcześniejszych doświadczeń artystycznych ani ruchowych.

Kontakt i zapisy: s.lewandowska@teatropole.pl i nr telefonu 608 601 297.