Tęgie głowy będą myśleć w czasie ifm Hackathon 2019

W połowie listopada w siedzibie firmy ifm ecolink przy ul. Północnej 6 odbędzie się impreza przeznaczona dla specjalistów od elektroniki, automatyki, mechatroniki i informatyki. 

ifm Hackathon to maraton projektowania, podczas którego uczestnicy będą rozwijali zarówno oprogramowanie (software) jak i platformę sprzętową (hardware). W trakcie kilkudziesięciu godzin zmagań drużyny złożone z 3-4 osób stworzą prototypy urządzeń, których działanie będzie rozwiązaniem zdefiniowanego wcześniej zadania. Mają być spójne z ideą Przemysłu 4.0. oraz obejąć obszary elektroniki, automatyki, mechatroniki i informatyki.

Dla najlepszych drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody: vouchery o łącznej kwocie 10 tys. zł, zagraniczny wyjazd do Norymbergii na imprezę SPS IPC Drives 2019 oraz propozycje staży lub praktyk.

Przemysł 4.0, który jest tematem przewodnim wydarzenia, to nie tylko nowe technologie, które już rewolucjonizują produkcję w wielu sektorach przemysłu. Mowa jest również o sztabach inżynierów, którzy już rozwijają te technologie oraz o młodych ludziach – studentach, którzy stoją u progu tej rewolucji przemysłowej i za chwilę wyjdą na rynek pracy.

ifm ecolink organizując wydarzenie chce wesprzeć akademickość Opola oraz pomóc w kreowaniu ścieżek kariery młodych ludzi. Daje możliwość studentom kierunków ścisłych i technicznych, sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Poza tym ułatwia nabywanie nowych kompetencji zawodowych mocno pożądanych na rynku pracy.

Wydarzenie będzie też miejscem poznania najnowszych rozwiązań w przemyśle oraz przestrzenią do rozwinięcia swoich pasji.

W ramach przygotowań do hackathonu organizowane jest jeszcze wydarzenie towarzyszące „ifm WarmUp!”. To dwudniowa “rozgrzewka” przed maratonem gdzie zostaną pokazane m.in. rozwiązania systemowe. Będzie to również możliwość poznania narzędzi programistycznych, z których uczestnicy będą korzystali podczas maratonu.

ifm Hackathon 2019 odbędzie się 15-16 listopada w siedzibie ifm ecolink (ul. Północna 6). Natomiast „ifm WarmUp!” zaplanowany jest na 25-26 października w Parku Naukowo-Technologicznym  i na Politechnice Opolskiej. Rejestracja oraz wszelkie informacje dotyczące obu wydarzeń dostępne są na stronie internetowej http://www.ifm-hackathon.pl/

Najnowsze artykuły