Telekonferencja prezydenta Opola z premierem

We wtorek 21 kwietnia odbyła się telekonferencja prezydentów miast z premierem Mateuszem Morawieckim. W rozmowach o tarczy antykryzysowej i walce z koronawirusem wzięło udział także nasze miasto, które reprezentował prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Stolicę województwa opolskiego w telekonferencji reprezentowała także skarbnik ratusza Renata Ćwirzeń-Szymańska oraz sekretarz Grzegorz Marcjasz. Przedstawiciele naszego miasta zwrócili się z prośbą o włączenie Opola do Funduszu Dróg Samorządowych. – Zasugerowałem podczas tej konferencji, aby w pakiecie skierowanym do miast znalazły się regulacje dot. preferencyjnych kredytów dla samorządów. Mogłoby to pozwolić utrzymać miejsca pracy – powiedział prezydent Opola.

Wszyscy biorący udział w telekonferencji byli zgodni jeśli chodzi o poluźnienie reguły wydatkowej, czyli zalecenia Rady Ministrów dotyczącego wzrostu wydatków budżetu.

Podczas telekonferencji rozmawiano także o wyborach prezydenckich. Premier Mateusz Morawiecki zakomunikował, że odbędą się one korespondencyjnie w maju, a samorządy nie mają w tej sprawie nic robić. Szczegóły jednak nie padły.

Premier przekazał także informację, że najpóźniej za miesiąc otwarte zostaną takie miejsca, jak teatry czy muzea. Niestety, bardzo prawdopodobne jest, że w tym roku zawieszone zostaną budżety obywatelskie.

Najnowsze artykuły