Test Coopera dziś na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków

Poświęć 12 minut i sprawdź swoją kondycję. Już dziś (16.10) kolejna edycja Testu Coopera dla Wszystkich na opolskim stadionie lekkoatletycznym.

W teście może wziąć udział każdy mieszkaniec. Zadanie polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu na bieżni w ciągu 12 minut. Następnie wynik jest zestawiany z opracowanymi tabelami, które uwzględniają płeć i wiek startującej osoby. Rezultat może wskazać na doskonałą, dobrą, średnią, słabą lub bardzo słabą wydolność.

Dziś na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków przy ulicy Sosnkowskiego 12 sprawdzić się będzie można w godzinach 10:00-15:00. Starty odbywają się w grupach, średnio co 15 minut. Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, butelkę wody i pamiątkowy certyfikat z wynikiem. – Dla pierwszych 160 śmiałków czeka druga cześć wyjątkowego medalu, który można połączyć z egzemplarzem wiosennej edycji. – By zadbać o odzyskanie energii uczestników po wyczerpującym biegu, przygotowaliśmy zdrowe batoniki energetyczne “agent Cooper” – czytamy na stronie organizatora.

Zapisy do udziału w teście prowadzone będą w dniu akcji w biurze zawodów na stadionie. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Politechniki Opolskiej.

Najnowsze artykuły