To było intensywne półrocze dla opolskich policjantów

50 tysięcy razy interweniowali w minionym półroczu w regionie funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Dziś miało miejsce spotkanie podsumowujące działania opolskich policjantów w okresie od stycznia do czerwca 2024 roku. Omówiono między innymi przestępczość występującą na terenie województwa opolskiego, a także ilość zdarzeń drogowych, ujawnionych wykroczeń oraz przeprowadzonych interwencji. Naradzie przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala.

Jednym z głównych priorytetów opolskiej Policji jest dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Wśród 50 000 interwencji były m.in te dotyczące bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

W pierwszym półroczu 2024 roku funkcjonariusze garnizonu opolskiego brali udział w  zorganizowanych wyjazdach, mających na celu zabezpieczenie wschodniej granicy kraju przed napływem nielegalnych imigrantów. W zabezpieczeniach brało udział ponad 200 funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu.

We wskazanym okresie opolscy śledczy zabezpieczyli mienie o łącznej wartości ponad 15 000 000 zł. Są to środki pochodzące z przestępstw lub zabezpieczone na poczet przyszłych kar. To także rozbite grupy przestępcze między innymi działające metodą “na wnuczka” i dwa rozbite laboratoria produkujące narkotyki, gdzie ich czarnorynkowa wartość to ponad 2 000 000 złotych.

Jednym z priorytetów dla opolskiej Policji było bezpieczeństwo podróżujących po drogach naszego województwa. W minionym półroczu na opolskich drogach doszło do blisko 5 000 zdarzeń drogowych. Wśród nich odnotowano 220 wypadków drogowych, w których zginęły 22 osoby. To o 7 ofiar śmiertelnych mniej w porównaniu do pierwszego półrocza roku 2023. W wymienionym okresie w zdarzeniach drogowych rannych zostało ponad 270 osób.

 

Najnowsze artykuły