To dzień niosących pomoc za zwykłe dziękuję. To my dziękujemy!

Prezydent Miasta Opola zaprasza na XIX Galę Wolontariatu, która odbędzie się jutro – 5 grudnia. Uroczystość zaplanowano nieprzypadkowo, gdyż w tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Gala odbędzie się w Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu o godz. 17.00. Jest dedykowana tym wszystkim niezwykłym osobom, które na co dzień wspierają mieszkańców Opola, organizacje pozarządowe i instytucje. Wszyscy są zaangażowani w życie miasta, wrażliwi i gotowi na bezinteresowną pomoc. A czynią to za przysłowiowy jeden uśmiech i zwykłe dziękuję.🤝

Takie postawy laureaci, których poznamy podczas gali, prezentowali także w mijającym roku. Dołączą tym samym do grona wyróżnionych na przestrzeni ostatnich lat. Opole może być dumne, bo ich liczba jest naprawdę imponująca. Tradycyjnie niosący pomoc na wszelkich polach odbiorą pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gala to bowiem wyraz uznania za trud, czas i umiejętności, które poświęcają innym ludziom i instytucjom.

Wyróżnienia zostaną przyznane w czterech kategoriach:

„Ośmiu Przebojowych ” – dla najbardziej wyróżniających się wolontariuszy;

„Wolontariat akcyjny” – dla tych, którzy aktywnie udzielali się w imprezach tematycznych organizowanych w Opolu

„Wolontariat stały” – dedykowana tym, którzy zobowiązali się do regularnej pomocy skierowanej bezpośrednio do osób potrzebujących, starszych, udzielają korepetycji, prowadzą grup wolontariackich, organizują warsztaty i wiele innych;

„Wyróżnieni” – dla osób, które w 2019 roku udzielały się jako wolontariusze.

Imprezę podsumowującą aktywność wolontariuszy w mieście poprzedzi Debata Trzech Sektorów. Dojdzie do spotkania przedstawicieli samorządu, biznesu i społeczników, a opierać będzie się na trzech filarach: dialog, integracja oraz innowacja. Uczestnicy rozmawiać będą m.in. o możliwościach współpracy międzysektorowej i kierunkach jej rozwoju.

Debata odbędzie się w oparciu o stoliki tematyczne, będzie można wymienić się poglądami na temat wzajemnych potrzeb, możliwości kooperacji i jej narzędziach. Kolejną częścią będzie dyskusja panelowa, o tym jak przekuć wypracowane stanowiska w działanie. Panel rozpocznie się o godz. 15.00 w Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Damrota. Wstęp jest wolny.

Po oficjalnej części odbędzie się pokaz spektaklu “Niedoparki” w reżyserii Pawła Aignera.

Najnowsze artykuły