Tour de Pologne ponownie w Opolu!

Jeden z etapów 77. Tour de Pologne wystartuje z Opola! To pierwszy wyścig etapowy w tegorocznym kalendarzu UCI World Tour. Tym samym stanie się także pierwszym wyścigiem po przerwie na koronawirusa.

Zawody w Polsce potrwają w dniach 5-9 sierpnia. Tym samym Tour de Pologne zostało skrócone z siedmiu do pięciu etapów. W czwartek szóstego sierpnia kolarze wystartują w Opolu do Zabrza, przejeżdżając 151,5 kilometra. Start honorowy nastąpi z Rynku. Przez pierwszych pięć kilometrów kolarze nie będą się ścigać. Start ostry nastąpi dopiero w okolicach kampusu Politechniki Opolskiej.

Zanim jednak kolarze się tam pojawią, przejadą przez Plac Wolności, skręcając na tamtejszym rondzie w prawo wzdłuż opolskiej Filharmonii. Następnie przejadą ulicami Żwirki i Wigury, Powolnego, Krakowską, Piastowską, Spychalskiego, Niemodlińską i Prószkowską, gdzie nastąpi wcześniej wspomniany start ostry.

Z Opola skierują się w stronę Krapkowic. Przejadą przez Górę Świętej Anny oraz Strzelce Opolskie. Po raz ostatni Tour de Pologne gościło w Opolu 8 lat temu. W 2012 roku pod Solarisem była meta jednego z etapów, który zwyciężył Brytyjczyk Ben Swift. Udział w tegorocznej edycji potwierdzili Rafał Majka, Greg Van Avermaet, Fernando Gaviria czy Mads Pedersen.

Najnowsze artykuły