Trwa budowa drogi w Opolu-Chmielowicach. Kluczowa inwestycja na os. Róży Wiatrów

Zamiast szutrowej będzie asfaltowa. Właściwie od podstaw powstaje droga na ulicy Róży Wiatrów w Opolu-Chmielowicach. To odcinek o długości 1,4 kilometra, który połączy ulice Nyską ze Śliczną i poprawi bezpieczeństwo i komfort przy szybko rozrastającym się osiedlu.  

Inwestycja zakłada wykonanie nowej jezdni o nawierzchni bitumicznej, która będzie miała szerokość 6,5 metra. Dzięki nowej drodze skomunikowanych zostanie 25 osiedlowych uliczek. Na całej długości poprowadzona będzie ścieżka rowerowa, do tego wybudowane zostanie 500 metrów chodnika i utworzone będą 4 przejścia dla pieszych. Ponadto w trzech miejscach zlokalizowane zostaną miejsca przystankowe dla autobusów MZK.

Na tym terenie często występuje problem z wysokim stanem wód – szczególnie w czasie roztopów czy też silnych opadów deszczu. Dlatego niezwykle ważnym elementem inwestycji jest kanalizacja deszczowa wraz z przepompownią. W tym tygodniu wykonawca przygotował wykop pod zbiornik, do którego będzie spływała woda. Będzie on mógł pomieścić 1400 m3 wody.

Kolejnym elementem inwestycji jest oświetlenie, które będzie zamontowane wzdłuż jezdni. – To oświetlenie LED-owe i energooszczędne. Zwiększy się zatem nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo szybko rosnącej liczby mieszkańców os. Róży Wiatrów – tłumaczy Mariusz Chałupnik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Inwestycja ma być gotowa wiosną 2024 roku.