Trwa remont bloku, w którym spłonęły trzy osoby

W bloku przy ul. Batalionu „Zośka” 5 w Opolu trwają szeroko zakrojone prace remontowe. Wszystko po to, by lokatorzy mogli wrócić do swych mieszkań.

Przypomnijmy: dzień przed Sylwestrem na 4. piętrze bloku wybuchł pożar, który zabrał życie trzech osób – ojca, syna oraz babci. Bardzo wysoka temperatura, dym oraz akcja gaśnicza sprawiły, że blok nie nadaje się do użytku. Ponad 40 mieszkańców zostało z niego ewakuowanych do czasu usunięcia usterek.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu prowadzi już prace zalecone przez inspekcję nadzoru budowlanego. – W lokalu, w którym wybuchł pożar oraz sąsiadujących z nim w pionie wzmocnione będą ściany nośne i strop, na klatce schodowej wymieniona zostanie instalacje elektryczna, przeprowadzimy także remont klatki schodowej, obudowy szybu windowego oraz elewacji – czytamy w oświadczeniu.

W dniach 15-16 stycznia przeprowadzone zostanie też ozonowanie całej klatki schodowej.

Przypominamy także, że spółdzielnia współpracuje między innymi z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu w zakresie zapewniania dachu nad głową ewakuowanym z bloku mieszkańcom i niezbędnej pomocy psychologicznej.