Trwa systematyczna dezynfekcja miasta

Strefa Płatnego Parkowania wznowiła działalność 4 maja, po okresie zawieszeniu związanym z pandemią koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo kierowców, kontrolerzy SPP odkażają parkometry klika razy dziennie. Czyszczeniu poddawane są także wiaty przystankowe, ale i kosze na śmieci.

Powierzchnię użytkową dezynfekuje się sprawdzonym płynem HYSEPTA ANTI VIRUS. Niemniej rekomendowane jest korzystanie z parkometrów w rękawiczkach jednorazowych lub korzystanie z aplikacji mobilnych. Zaleca się też dokonywanie płatności za pomocą karty.

– Proces dezynfekcji przeprowadzany jest przy użyciu wysoko skutecznego preparatu dezynfekcyjnego o szerokim spektrum aktywności wirusobójczej i bakteriobójczej. Jest bezpieczny dla środowiska, ludzi i zwierząt oraz zapewnia bezpieczeństwo biologiczne w zakresie zwalczania chorób w sytuacjach nadzwyczajnych. Co więcej ma rekomendację ONZ i WHO, zwalcza wirusy już po minucie i może być stosowany w różnej temperaturze – tłumaczy Sebastian Paroń, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu.

Ponadto około 3-4 razy w roku dezynfekowane są kosze miejskie. Gorącą wodą, w której znajdują się środki chemiczne czyszczone są one ze wszystkich przyklejonych zanieczyszczeń. Te prace wykonywane są zazwyczaj przed sezonem letnim, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów.

Przypominamy jednocześnie, że od początku kwietnia – na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu – pracownicy Zakładu Komunalnego dezynfekują systematycznie 250 wiat przystankowych. Akcja na terenie miasta jest cyklicznie powtarzana. Odkażane są również przejścia podziemne, ławki oraz poręcze w miejscach publicznych. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Opola.

Najnowsze artykuły