Trwa szczepienie dziewczynek na HPV

62 dziewczynki zaszczepiono podczas darmowej akcji szczepień profilaktycznych przeciwko brodawczakowi ludzkiemu.

Przypomnijmy, że Opole od 2009 roku realizuje projekt profilaktyki raka szyjki macicy. W tym celu szczepione są 12-letnie dziewczynki. – Uważam, że takie szczepienia są bardzo ważne. Zabezpieczają naszą córkę przed ewentualnymi chorobami w przyszłości. Szczepienia były promowane w szkole, do której uczęszcza moja córka. Cieszę się, że możemy z takiej profilaktyki skorzystać za darmo – mówi ojciec Hani.

W tym roku do programu szczepień kwalifikuje się 600 dziewczynek urodzonych w 2008 roku – to najwięcej od początku istnienia programu. Od 2009 roku w Opolu zaszczepiono 3681 dziewcząt. Miasto zapłaciło za szczepionki ponad dwa miliony złotych.

Dziecko, które ma zostać zaszczepione musi być zdrowe i przyjść z rodzicem. – W związku z pandemią koronawirusa niezbędna jest także maseczka, bądź przyłbica. Na miejscu rodzice muszą podpisać zgody na przeprowadzenie szczepienia i oświadczenie o dobrym zdrowiu dziecka – mówi Anna Doszczątek pielęgniarka koordynująco-nadzorująca Przychodni Centrum.

Szczepienia odbywają się w Przychodni Centrum zlokalizowanej przy ul. Generała Tadeusza Kościuszki. Szczepionka podawana jest w dwóch dawkach, w odstępie pół roku.

Najnowsze artykuły