Trwają ostatnie przygotowania do Dni Opola. Cały weekend bawimy się na urodzinach miasta

14 – 16 czerwca to czas dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Podobnie jak w ubiegłych latach w programie Dni Opola nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, a także – jak przystało na stolicę polskiej piosenki – koncertów i wydarzeń muzycznych. Tradycją stało się także odsłanianie gwiazdy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki.

W różnych przestrzeniach miasta – na Rynku, na Małym Rynku, nad Stawem Zamkowym, przy Młodzieżowym Domu Kultury – trwają ostatnie prace związane z wydarzeniami w ramach święta Opola. W sercu Opola przygotowane jest miejsce, gdzie wmurowana będzie gwiazda Magdy Umer. Artystka swoją gwiazdę odsłoni w niedzielę (16.06) w samo południe, a wieczorem zagra niezwykły koncert w Muzeum Polskiej Piosenki z recitalem pt. „Wciąż się na coś czeka”.

Co roku w opolskim amfiteatrze gościmy znanych amfiteatrze. Takim niewątpliwie będzie koncert Artura Rojka i jego goście: Dawid Tyszkowski i Daria ze Śląska. Koncert odbędzie się już dzisiaj (14.06) o godz.21.00.

Na opolskim Rynku buduje się scena, bowiem w sobotę (15.06) i w niedzielę  (16.06) odbędą się koncerty. Pierwszy z zaplanowanych wydarzeń to koncert Piotra Bukartyka, a w niedzielę zaśpiewa  zespół TRE VOCI, czyli trzej tenorzy: Wojciech Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj.

Na kilku scenach w przestrzeni miasta występować będą również opolscy wokaliści, zespoły muzyczne i taneczne oraz goście z całego kraju uczestniczący w Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych OPOLE ARTIS adresowanych do młodzieżowych domów kultury. Scena powstaje m.in. na Stawku Zamkowym.

Prace trwają także na Placu Kopernika, gdzie Miasto wspólnie z Państwową Strażą Pożarną zorganizuje ogólnopolskie zawody OTF 2024 Opole Toughest Firefighter. Przez dwa dni (15-16 czerwca) na Placu Kopernika ponad stu przedstawicieli zawodowych i ochotniczych straży pożarnych zmierzy się w różnych konkurencjach. A towarzyszyć im będzie strażacki piknik rodzinny.

Zaplanowano również wydarzenia dla biegaczy. W niedzielę odbędzie się Bieg Odry Opole z okazji 79-lecia powstania Klubu, w Parku na Osiedlu Armii Krajowej oraz na odsłonięcie muralu Odry Opole na ścianie budynku przy ulicy Oleskiej 82.  Natomiast osoby lubiące biegać w słusznej sprawie zachęcamy do wzięcia udziału w II Charytatywnym biegu z żonkilem na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

 

PROGRAM:

PIĄTEK · 14.06

PARK PRZY MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY · UL. STRZELCÓW BYTOMSKICH 1
15:00–19:00 / PARK ZABAW DLA DZIECI · w programie: zjeżdżalnia i basen z kulkami oraz warsztaty artystyczne i inne atrakcje
16:00–21:00 / WYSTĘPY I ZABAWY TANECZNE · w programie: Zespół Tańca Nowoczesnego ADENA oraz grupy dziecięce z zespołów działających w MDK w Opolu/ uczestnicy Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych OPOLE ARTIS (Zespół Tańca Towarzyskiego IMPULS, Zespół Tańca Nowoczesnego NOVA z Biłgoraja, Zespół Taneczny MDK Sieradz, Zespół Taneczny PECH, Zespół Taneczny Dance Girls z Białegostoku)

PLAC WOLNOŚCI 
15:00–19:00 / PARK ZABAW DLA DZIECI · w programie: animacje, zabawy i warsztaty, szczudlarze, dmuchańce, fotobudka i inne atrakcje
15:30–21:00 / WYSTĘPY DZIECI I MŁODZIEŻY · w programie: uczestnicy Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych OPOLE ARTIS (Zespół Taneczny MDK Sieradz, Zespół Tańca Towarzyskiego IMPULS Biłgoraj, Zespół Tańca Nowoczesnego NOVA Biłgoraj, Zespół Taneczny Pech MDK Opole, Zespół Tańca Nowoczesnego ADENA MDK Opole, Zespół DANCE GIRLS z Białegostoku, Zespół Wokalny ZEFIR z Rybnika) / „To Muzyka” – Chór OPUS-owcy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu / „Piosenka jest dobra na wszystko” – widowisko muzyczne z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów, Studio EM z MDK w Opolu

STAW ZAMKOWY
16:00–21:00 / WYSTĘPY DZIECI I MŁODZIEŻY · w programie: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Opolu / Kwintet Eufoniowo-Tubowy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Opolu / Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Opolu / uczestnicy Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych OPOLE ARTIS (Zespół Taneczny PECH MDK Opole, Zespół Tańca Towarzyskiego IMPULS Biłgoraj, Zespół Tańca Nowoczesnego NOVA Biłgoraj) / „Witajcie w naszej bajce” – koncert Studio Piosenki METRO w Opolu / Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Opolu

NOWA WIEŚ KRÓLEWSKA
15:30 / SPACER „ŚLADAMI HISTORII I NATURY NOWEJ WSI KRÓLEWSKIEJ” · zbiórka przed kościołem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (pl. Kościelny 1) / spotkanie tłumaczone na Polski Język Migowy / prowadzenie: Agnieszka Dela-Kropiowska

MIEJSCE X · UL. SIENKIEWICZA 20 OFICYNA
19:00 / WERNISAŻ PLAKATÓW „OPOLE – MOJE MIASTO” · wystawa odbywa się w ramach 15-lecia Stowarzyszenia Opolski Projektor Animacji Kulturalnych

Filia Nr 2 MDK · UL. TARGOWA 12
19:00 / DEBATA O PRZYSZŁOŚCI Z CYKLU ROZMOWY NA ROZDROŻU/prowadzenie : Sławomir Kuligowski

MAŁY RYNEK
20:00–0.00 / KLUBOWY MAŁY RYNEK · zagrają DJ Elber, Stahou, Daso, Orlov / po Klubowym Małym Rynku – After Party w Klubokawiarni OPO, ul. Krakowska 32

AMFITEATR NCPP · UL. PIASTOWSKA 14A 
21:00 / KONCERT ARTUR ROJEK + GOŚCIE · bilety w cenie 49 zł, do nabycia na www.bilety.ncpp.opole.pl

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ · PL. TEATRALNY 12  + GALERIA ZPAP 1 PIĘTRO · UL. KRAKOWSKA 1 
11:00–19:00 / SALON WIOSENNY 2024 · coroczna, interdyscyplinarna wystawa środowiska artystycznego Opola

SOBOTA · 15.06

MIEJSCE X · UL. SIENKIEWICZA 20 OFICYNA
9:00 / URODZINOWA JOGA Z GOSIĄ W MIEJSCU X · wydarzenie odbywa się w ramach 15-lecia Stowarzyszenia OPAK

STADION MIEJSKI · UL. OLESKA 51
10:00 / TURNIEJ PIŁKARSKI ODRA BIZNES CUP

RATUSZ W OPOLU
11:00 / „SZTUKA I WŁADZA” · spacer po opolskim ratuszu / zbiórka przed wejściem głównym do Ratusza / liczba miejsc ograniczona / bezpłatne wejściówki dostępne w recepcji Galerii Sztuki Współczesnej od 7.06.2024 / czas trwania: ok. 1,5 h / prowadzenie: Joanna Filipczyk

MIEJSCE X · UL. SIENKIEWICZA 20 OFICYNA
11:00 / WARSZTATY RELAKSACYJNE „SZTUKA BYCIA TERAZ” · wydarzenie odbywa się w ramach 15-lecia Stowarzyszenia OPAK

TEREN PRZED CENTRUM AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ · UL. KRAKOWSKA 32 
11:00–17:00 / HAND MADE MARKET 3 · targ rękodzielników z całego regionu oraz warsztaty: „Mój kubek metodą sublimacji”, tworzenie Kamiludków metodą makramy / „Kredką i wodą” / „Piękno Kobiety – biżuteria floralna” / „Kwiaty we włosach”

OPOLSKI TEATR LALKI I AKTORA · UL. KOŚNEGO 2A
11:00–14:00 / DZIEŃ OTWARTY TEATRU · w programie: czytania performatywne dla dzieci i dorosłych / wystawa lalek teatralnych / warsztaty z użyciem maski teatralnej / tworzenie lalek / improwizowane czytania bajek i baśni dla najmłodszych / warsztaty w teatralnym studiu nagrań / pokaz świateł / pokazy spektakli w wykonaniu najmłodszych aktorów: Grupa Pszczoły z Publicznego Przedszkola nr 20 w Opolu, spektakl „O Złotowłosej, która chciała świecić mocniej niż słońce”, Szkolny Teatr „Gałganek” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach, spektakl „Śmiechu warte”

PLAC KOPERNIKA · PRZY CH „SOLARIS”
11:00–19:00 / PIKNIK STRAŻACKI DLA DZIECI · w programie: animator dla dzieci, pokazy sprzętu, wspinanie po drabince, dmuchaniec i wiele innych atrakcji

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W OPOLU · PL. TEATRALNY 12
12:00–15:00 / „OPOLEM – OPTONY, TRIONY I INNE ROBOTY” · rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci, inspirowane twórczością Stanisława Lema, w duchu zero waste

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OPOLU · UL. MINORYTÓW 4 
12:00 / SOBOTA Z MAMĄ I TATĄ · w programie m.in: „Legenda o utopcu, dziewczynie i chłopcu” – teatrzyk Kamishibai oraz warsztaty / wiek uczestników: 4–6 lat

MIEJSCE X · UL. SIENKIEWICZA 20 OFICYNA
13:00 / URODZINOWE WARSZTATY „GŁOSOWE FIGLE!” · obowiązują zapisy e-mailowe: opak.miejscex@gmail.com / wydarzenie odbywa się w ramach 15-lecia OPAK

PLAC KOPERNIKA · PRZY CH „SOLARIS”
14:00 / OFICJALNE OTWARCIE MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODÓW STRAŻACKICH OTF 2024 OPOLE TOUGHEST FIREFIGHTER

PARK PRZY MDK · UL. STRZELCÓW BYTOMSKICH 1
15:00–19:00 / PARK ZABAW DLA DZIECI · w programie: zjeżdżalnia, basen z kulkami oraz warsztaty artystyczne i inne atrakcje
15:00–18:00  / WYSTĘPY DZIECI I MŁODZIEŻY · w programie: uczestnicy Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych OPOLE ARTIS (Zespół Tańca Nowoczesnego ADENA MDK Opole, Duet Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu, Zespół Taneczny INGENIUM z Nysy, Zespół Taneczny MDK Sieradz, Zespół Tańca Towarzyskiego IMPULS z Biłgoraja, Zespół Tańca Nowoczesnego NOVA z Biłgoraja, Zespół Taneczny DANE GIRLS z Białegostoku, Break Dance z MDK w Opolu, Zespół Taneczny PECH MDK Opole)

PLAC WOLNOŚCI 
15:00–19:00 / PARK ZABAW DLA DZIECI · w programie: animacje, zabawy i warsztaty, szczudlarze, dmuchańce, fotobudka i inne atrakcje
15:30–19:00 / WYSTĘPY DZIECI I MŁODZIEŻY · w programie: Zespół Taneczny PECH MDK Opole / Studio Piosenki DEBIUT MDK Opole / Zespół Taneczny INGENIUM z Nysy / Zespół Tańca Nowoczesnego ADENA MDK Opole / uczestnicy Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych OPOLE ARTIS (Zespół Tańca Towarzyskiego IMPULS z Biłgoraja, Zespół Tańca Nowoczesnego NOVA z Biłgoraja, Zespół Taneczny DANCE GIRLS z Białegostoku, Zespół Taneczny z Sieradza)
19:00 / „W końcu nie zostanie nic” – koncert grupy RANT

SCENA NA RYNKU 
15:00–18:00 / WYSTĘPY DZIECI I MŁODZIEŻY · w programie: „Witajcie w naszej bajce” – Studio Piosenki „Metro” w Opolu / „Przepowiedziane Gwiazdy” – Tomasz Zdyb / koncert laureatów I Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Wokalnych WIELOGŁOSY zorganizowanego przez MDK w Bolesławcu z udziałem wokalistów z Rybnika, Bolesławca, Świdnicy, Bielawy, Leszna / „Do przodu żyj, żyj kolorowo” koncert w wykonaniu Studia EM z MDK w Opolu
19:00 / „40 LAT Z HAKIEM” – KONCERT PIOTRA BUKARTYKA

STAW ZAMKOWY
16:00–19:00 / WYSTĘPY · w programie: „Od Hollywood po Wiedeń” Koncert Orkiestry Dętej z Opola Szczepanowic / uczestnicy Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych OPOLE ARTIS (Zespół Taneczny MDK Sieradz, Zespół Taneczny INGENIUM z Nysy, Szkoła Tańca FOKUS z Opola)
19:00–20:00 / WARSZTATY W RYTMACH ZUMBY · warsztaty taneczne dla każdego / prowadzi SZKOŁA TAŃCA FOKUS

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OPOLU · UL. MINORYTÓW 4
17:00 / „POROZMAWIAJMY O PORTUGALII” – SPOTKANIE Z MARCINEM KYDRYŃSKIM · wydarzenie organizowane z okazji jubileuszu 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Filia Nr 2 MDK · UL. TARGOWA 12
18:00 / „Pokolenia Poetów”- SPOTKANIE Z JUSTYNĄ LEJĄ ORAZ ZESPOŁU CZERWONY STOLIK/ prowadzenie : Witek Sułek

MIEJSCE X · UL. SIENKIEWICZA 20 OFICYNA
20:00 / KONCERT GOORALA I „KULTURALNA POTAŃCÓWKA” · obowiązują wejściówki, dostępne w Miejscu X / wydarzenie odbywa się w ramach 15-lecia OPAK

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ · PL. TEATRALNY 12  + GALERIA ZPAP 1 PIĘTRO · UL. KRAKOWSKA 1 
11:00–19:00 / SALON WIOSENNY 2024 · coroczna, interdyscyplinarna wystawa środowiska artystycznego Opola

NIEDZIELA · 16.06

PARK NA OSIEDLU ARMII KRAJOWEJ
11:00 / BIEG ODRY OPOLE Z OKAZJI 79-LECIA POWSTANIA KLUBU

WYSPA BOLKO · UL. SPACEROWA, PRZY KLUBOKAWIARNI LABA
11:00 / „II CHARYTATYWNY BIEG Z ŻONKILEM” NA RZECZ DOMOWEGO HOSPICJUM DLA DZIECI W OPOLU · godz. 11:00 – bieg na dystansie 5 km / godz. 12:00 – Nordic Walking na dystansie 2,5 km / obowiązują zapisy: www.time-sport.pl/zawody / wpisowe: 40 zł

PLAC KOPERNIKA · PRZY CH „SOLARIS”
11:00–15:00 / PIKNIK STRAŻACKI DLA DZIECI · w programie: animator dla dzieci, pokazy sprzętu, wspinanie po drabince, dmuchaniec i wiele innych atrakcji
12:00–14:00 / ZAWODY STRAŻACKIE OTF 2024 OPOLE TOUGHEST FIREFIGHTER

KOŚCIÓŁ MATKI BOSKIEJ BOLESNEJ I ŚW. WOJCIECHA · PL. KOPERNIKA 12
12:00 / MSZA ŚW. W INTENCJI MIESZKAŃCÓW OPOLA

RYNEK
12:00 / ODSŁONIĘCIE GWIAZDY MAGDY UMER W ALEI GWIAZD POLSKIEJ PIOSENKI

OLESKA 82
14:00 / ODSŁONIĘCIE MURALU ODRY OPOLE

PARK PRZY MDK · UL. STRZELCÓW BYTOMSKICH 1 
15:00–19:00 / PARK ZABAW DLA DZIECI · w programie: zjeżdżalnia, basen z kulkami oraz warsztaty artystyczne i inne atrakcje
15:00–18:00 / WYSTĘPY DZIECI I MŁODZIEŻY · w programie: Zespół Taneczny STONOŻKA z Bruntala (Czechy) / Zespół Taneczny PECH, Zespół Tańca Nowoczesnego ADENA oraz grupy dziecięce z zespołów działających w MDK w Opolu

PLAC WOLNOŚCI 
15:00–19:00 / PARK ZABAW DLA DZIECI · w programie: animacje, zabawy i warsztaty, szczudlarze, dmuchańce, fotobudka i inne atrakcje
15:30–18:00 / WYSTĘPY DZIECI I MŁODZIEŻY · w programie: koncert laureatów I Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Wokalnych WIELOGŁOSY zorganizowanego przez MDK w Bolesławcu z udziałem wokalistów z Rybnika, Bolesławca, Świdnicy, Bielawy, Leszna / występ Zespołu Tanecznego STONOŻKA z Bruntala (Czechy) / Zespół Taneczny PECH / Zespół Tańca Ludowego Przygoda z Rybnika / Zespół Tańca Nowoczesnego ADENA MDK Opole
18:30 / KONCERT PIOSENEK MICHAELA JACKSONA w wykonaniu Anny Franik i Jakuba Stolarka z zespołem z Wokalnego Studia Kształcenia Jazzowego MDK Opole
19:30 / OPOLE SWING CHOIR pod dyrekcją Jacka Mełnickiego

STAW ZAMKOWY
16:00 / WYSTĘPY DZIECI I MŁODZIEŻY · w programie: Zespół Pieśni i Tańca OPOLE MDK w Opolu / Zespół Tańca Ludowego Przygoda z Rybnika / występ Zespół Taneczny STONOŻKA z Bruntala (Czechy)
18:30–19:30 / „Piosenka jest dobra na wszystko” · widowisko muzyczne z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów – Studio EM z MDK Opole

SCENA NA RYNKU 
16:30–19:00 / WYSTĘPY · w programie: „W świecie Disneya” – piosenki z bajek Disneya, zespół wokalny i soliści Studia Piosenki DEBIUT z MDK Opole / „Zaczynamy Show” – Studio Piosenki METRO w Opolu / „Gwiazdy” – Akademicki Chór Politechniki Opolskiej
19:00 / KONCERT ZESPOŁU TRE VOCI “MY WAY”

STEGU ARENA · UL. OLESKA 72
15:00 / STREFA KIBICA EURO 2024

MUZEUM POLSKIEJ PIOSENKI · UL. PIASTOWSKA 14A
18:00 / KONCERT MAGDY UMER „WCIĄŻ SIĘ NA COŚ CZEKA” · bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasach Amfiteatru oraz na www.bilety.muzeumpiosenki.pl

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ · PL. TEATRALNY 12  + GALERIA ZPAP 1 PIĘTRO · UL. KRAKOWSKA 1 
11:00–19:00 / SALON WIOSENNY 2024 · coroczna, interdyscyplinarna wystawa środowiska artystycznego Opola

 

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

 

 

 

Najnowsze artykuły