Trwają prace na kąpielisku Malina. Można pomóc!

Już w tę sobotę (13 czerwca) Rada Dzielnicy Malina zaprasza do wsparcia prac porządkowych na obu plażach przy jeziorze.

Obszar kąpieliska wytyczonego na Malinie będzie taki sam, jak w poprzednich latach. Będzie się ono znajdowało po północnej stronie zbiornika, od strony Grudzic. W 2019 roku stanęły tam kontenery z toaletami i przebieralniami, które będą dostępne i w tym roku. Poza tym po starcie sezonu kąpielowego będą tam dyżurowali ratownicy. W tym roku dodatkowo od strony południowej powstaje plaża przy Malinowej Wiacie.

W ramach przygotowań do sezonu na Malinie w pierwszej kolejności przycinana była moczarka, która stanowiła duży problem dla plażowiczów w ubiegłych latach. Następnie dosypany został piasek. Na obie plaże trafiło go ponad 500 ton. W akcję aktywnie włączyli się: przedsiębiorca Adam Bisek, przewodniczący Rady Miasta Łukasz Sowada, MOSiR Opole, Danmar Usługi Transportowe i Zakład Komunalny Opole oraz oczywiście mieszkańcy dzielnicy.

W sobotę (13 czerwca) kolejny etap porządków, do których zapraszani są wszyscy chętni. W planie jest  odgrodzenie terenu plaży przy Malinowej Wiacie kostkami betonowymi zakupionymi z środków wygranego projektu budżetu obywatelskiego. Dodatkowo przeprowadzone zostaną prace porządkowe na obu plażach, między innymi rozplantowanie piachu. Późnym popołudniem wszystkich zaangażowanych Rada Dzielnicy zaprasza na ognisko z kiełbaską.

Najnowsze artykuły